Autor Wątek: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?  (Przeczytany 44133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SSolid

  • Gość
Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« dnia: Listopada 30, 2008, 10:48:24 pm »
0
Ok, syf w kazdym topicu o newsach, nie chce mi sie po was sprzatac wiec macie temat. Zespol czy nazwa? Muzycy nic nie mowia, promocji ze strony zespolu brak, kazdy nagrywa z jakimis dziwnymi ludzmi - wiec jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 30, 2008, 10:54:26 pm »
0
k***a, nie spamuj:D


nazwa, przeciez od początku to było widać

Offline veganmike

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Respect: 0
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 30, 2008, 10:59:08 pm »
0
Na tą chwilę moja odpowiedź brzmi - nie wiem. Cała ta cisza (poza kilkoma wywiadami Pitmana i innych, raczej w niszowych mediach) faktycznie może sugerować, że to po prostu kilku dobranych kolesi i tyle. Z drugiej strony w wywiadach podkreślają, że na wiele pytań nie chcą odpowiadać za cały zespół, więc może są jakieś ustalenia zespołowe i faktycznie coś ruszy.

Myślę, że tak naprawdę odpowiedzi na to pytanie dostarczy nam  2009 rok. To on pokaże jak to z nimi jest. Ewentualna trasa, teledyski, wywiady (wspólne czy osobno) dadzą pełen obraz sytuacji.

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 30, 2008, 11:08:05 pm »
0
Jak dla mnie to nazwa, bo tego zespołu nie widać, no chyba że słychać tylko na płycie

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 30, 2008, 11:11:32 pm »
0
Gdyby to pytanie padło w 2006 roku na pewno odpowiedziałbym, że zespół. Była trasa, na scenie widać było, że chłopaki dobrze się bawią - a no, tylko płyty brakowało.
Teraz, mimo, że mamy płytę, coś mi nie pasuje. Każdy poszedł w swoją stronę, brak jakichkolwiek oficjalnych informacji. Na dobrą sprawę nie wiemy kto jest w zespole i w ogóle jak to wszystko funkcjonuje.

Mam podobne zdanie co veganmike.

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 01, 2008, 01:32:27 am »
0
Myślę, że tak naprawdę odpowiedzi na to pytanie dostarczy nam  2009 rok. To on pokaże jak to z nimi jest. Ewentualna trasa, teledyski, wywiady (wspólne czy osobno) dadzą pełen obraz sytuacji.
Zgadzam się  :)
Jak dla mnie to nazwa, bo tego zespołu nie widać, no chyba że słychać tylko na płycie
Póki co płyta mi wystarczy  ;)

A tak całościowo ( i na przyszłość ):
Zespół+ nazwa= Guns n' Roses
Guns n' Roses= Axl  8)  :D
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline Snajder

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Respect: +1
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 05, 2009, 09:55:57 am »
0
No to od początku.
1. Skład koncertowy i skład studyjny pokrywają się tylko w części.
2. Ze starego składu (poza Axlem oczywiście) ostał się jeno Dizzy.
3. Każda piosenka na płycie jest nagrana w innej konfiguracji muzyków.
4. Axl ma prawa do nazwy, ale o ile pamiętam zespół Guns N'Roses tworzyło 5-6 muzyków. Na obecnej płycie zostało już tylko dwóch licząć samego Axla. Wymiany składu, o czym już niejednokrotnie wspominałem, to nic nowego w muzyce, ale tu doszło do niemal 100% przetasowania z płyty na płytę.
Można oczywiście porównać to do grupy Death, tyle, że śp. Chuck Schuldiner nigdy nie ukrywał, że nazwa ta jest tylko chwytliwą przykrywką dla togo co ON robi, ON nagrywa i ON na tym zarabia, a pomagają mu różni kumple.

Tu mamy raczej sytuację podobną do tej w jakiej znalazł się Tonny Iommi przy okazji płyty Seventh Star, albo Dave Mustaine w czasach The System HAs Failed.
Obaj kompletnie wymienili muzyków, napisali samodzielnie nowe kawałki i chcieli wydać albumy solowe, ale ze względów marketingowych wytwórnie przekonały ich by podpisać je odpowiednio Black Sabbath i Megadeth.


Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 05, 2009, 11:19:00 am »
0
Snajder-nadal nie odpowiedziałeś na pytanie.Dlaczego dla ciebie Deep Purple,chociaż stwierdziłeś że niema tam nikogo z orgyinalnego składu to nadal Deep Purple, a Guns N' Roses chociaż jest Axl Rose i Dizzy Reed to tylko album solowy wokalisty?
Chinese democracy to album solowy według ciebie.

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2009, 12:12:21 pm »
0
Snajder-nadal nie odpowiedziałeś na pytanie.Dlaczego dla ciebie Deep Purple,chociaż stwierdziłeś że niema tam nikogo z orgyinalnego składu to nadal Deep Purple, a Guns N' Roses chociaż jest Axl Rose i Dizzy Reed to tylko album solowy wokalisty?
Chinese democracy to album solowy według ciebie.

wydaje mi się, że tu chodzi o ducha danego zespołu, bo niestety to co obecnie pokazuje Axl pod szyldem Guns N'Roses całkowicie się mija z tym co zespół pokazywał w latach 80- i 90- tych, a w DP to co najbardziej charakterystyczne dla zespołu pozostało niezmienne, natomiast Axl postanowił "pójść na przód" i w efekcie nie nagrał hardrockowej płyty, tylko mieszankę różnych styli niepasującą do wcześniejszych płyt.


nowy nr gg : 12071320

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2009, 12:19:13 pm »
0
Tak też to można interpretować,ale z drugiej strony Axl zupełnie nie odcina się od przeszłośći ,stary materiał był,jest i będzie grany na koncertach.

Offline Snajder

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Respect: +1
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2009, 12:29:29 pm »
0
Pośrednio odpowiedziałem.
W Deep Purple zmiany następowały stopniowo. Jedni muzycy odchodzili, inni przychodzili. Ci co przyszli wylatywali, ci co odeszli wracali. Muzyka się zmieniała, fryzury się zmieniały, ale to cały czas była jedna kapela.
Tego samego niestety nie można już powiedzieć o wspomnianym Black Sabbath. W ich historii był taki czas kiedy Iommi nagrywał solowe rzeczy, a sygnował je logiem BS ze względów marketingowych (do czego zresztą zmuszała go wytwórnia).

Co do Gunsów, ich składu i muzyki już napisałem poprzednio. Tylko taka uwaga - Dizzy też nie należał do oryginalnego składu. O ile pamiętam dołączył w 1990 roku, czyli zespół grał już od 5 lat i miał na koncie półtorej płyty.
Tak też to można interpretować,ale z drugiej strony Axl zupełnie nie odcina się od przeszłośći ,stary materiał był,jest i będzie grany na koncertach.

Halford wykonuje kawałki Judas Priest, Dio czasami śpiewa Heaven And Hell, Ozzy do dziś numery Sabbath wykonuje, ale to ciągle jest ich solowa działalność

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2009, 02:39:48 pm »
0
Snajder mam pytanko.Jak oceniasz sytuację w jakiej znajduje się w chwili obecnej Sepultura i czy jest podobna do Axla z Guns N' Roses?
Znalazłem ciekawą wypowiedż Axla na temat Chinese Cemocracy w nowym "Teraz Rock" brzmi ona tak:
"Nie nagrałem płyty solowej.Solowa byłaby zupełnie inna,prawdopodobnie bardziej instrumentalna.Zrobiłem płytę Gunsów z odpowiednimi ludżmi,jedynymi ludżmi,którzy chcieli mi pomóc,byli uzdolnieni i gotowi do pracy mimo trwajacych latami publicznych ataków.Wszyscy w zespole wybierali piosenki.Nie chciałem na przykład w ogóle publikować "This I Love",ale nalegali Robin i Caran Constanzo(współproducent płyty),ze wsparciem Tommy'ego.Nie czuje się wyłącznym muzykiem Guns,ale czuje się jedyną osobą z przeszłości,która podjęła wysiłek ciągnięcia tego dalej.Poza tym nazwa była tym,czego wymagał przemysł muzyczny,ciężarem do dżwigania,by ukończyć płytę.Przy pieniądzach zainwestowanych przez Geffena pozbycie się nazwy byłoby samobójstwem.Ukazanie się płyty "Chinese Democracy" to niemal cud,pod każdym względem,zważywszy na dziwaczne i brzydkie okoliczności,jakie spotkały mnie i ten projekt w ciągu ostatnich 15 lat."
Moim zdaniem Axl powinien zostawić to wszystko w cholere ,to całe biznesowe gówno pod nazwą Guns N' Roses,miałby święty spokój.....i tak jak dawni kompani Slash,Duff czy Izzy nagrywać solo bo tak jest o wiele prościej.Niech założy nowy zespół i zostawi tych wszystkich pazernych śmieci z wytwórni samym sobie.

Offline Oizdob

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +32
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 05, 2009, 02:58:04 pm »
0
Dla mnie to jest zespol, jak najbardziej. Axl ma prawa do nazwy, on sie zdecydowal zatrudnic taka ekipe i trzeba sie z tym oswoic. Lubie ich tak samo jak starych GN'R (chociaz tak naprawde to zawsze interesowala mnie glownie postac samego Axla). W starym skladzie tez ludzie sie zmieniali.

Grac piosenki stworzone przez GN'R z tym samym zespolem tylko pod inna nazwa? Bez sensu.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 05, 2009, 03:15:17 pm »
0
Podzielam twoją opinię Oizdob.Odnoszę mimo wszystko wrażenie, że to że Axl wogóle nie angazuje się w promocję Chinese to jego odpowedż dla tych wszystkich z wytwórni"Macie w końcu swoją płytę,w którą wsadziliście tyle kasy ,żeby na niej jeszcze więcej zarobić,a mnie pocałujcie w dupe i dajcie mi święty spokój.Nic już nie jestem wam winien,kasa się wam w  końcu zwróci."

Offline Snajder

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Respect: +1
Odp: Guns n' Roses - zespół czy nazwa?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 05, 2009, 03:33:46 pm »
0
>>Snajder mam pytanko.Jak oceniasz sytuację w jakiej znajduje się w chwili obecnej Sepultura i czy jest podobna do Axla z Guns N' Roses?<<

Sepultura ma chyba jednak więcej wspólnego z DP. Tam jednak rotacja następowała stopniowo.

>>.Zrobiłem płytę Gunsów z odpowiednimi ludżmi,jedynymi ludżmi,którzy chcieli mi pomóc,byli uzdolnieni i gotowi do pracy mimo trwajacych latami publicznych ataków.<<

No pięknie. Czyli teraz pytanie "To kiedy do cholery wyjdzie ta nowa płyta?" jest publicznym atakiem... Super:|

>>oza tym nazwa była tym,czego wymagał przemysł muzyczny,ciężarem do dżwigania,by ukończyć płytę.Przy pieniądzach zainwestowanych przez Geffena pozbycie się nazwy byłoby samobójstwem<<

Czyli dokładnie to o czym mówiłem. Nagrał sobie płytę z ludźmi, którzy nie mieli nic wspólnego z Guns N'Roses, ale zgodzili się dołożyć swoje trzy grosze, a nazwę starą zostawili, żeby ludzie z Geffena się nie czepiali.

Sam Axl się do tego przyznaje, więc czemu wy nie możecie??:D

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4316
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna