Autor Wątek: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle  (Przeczytany 5799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« dnia: Maja 24, 2017, 09:42:37 am »
+3

Scena w Slane Castle w budowie (żródło: thesun.ie)

Ponad 400 policjantów i 1200 członków służby bezpieczeństwa będzie patrolowało ulice w czasie wyprzedanego irlandzkiego koncertu Guns N' Roses w ten weekend. Twórcy takich hitów jak “Paradise City” wystąpią w Slane Castle w sobotę – ponad 25 lat od ich pierwszego koncertu w tym miejscu.

Ogłoszenie policji pojawiło się w wyniku napięcia powstałego wokół bezpieczeństwa podczas koncertów, po tym jak po koncercie Ariany Grande w zamachu terrorystycznym pod halą Manchester Arena 22 osoby zginęły a 59 zostało rannych.

Rzecznik policji powiedział: “Garda Siochana (tzw. Straż pokoju, czyli inaczej po prostu irlandzka policja – przyp. red.) I MCD (organizator koncertu – przyp. red.) aktualizują informacje dotyczące sobotniego koncertu w Slane Castle. Policja będzie miał ponad 400 funkcjonariuszy na służbie, w tym jednostki specjalne, które będą wspierane przez dodatkowych 1200 ochroniarzy/stewardów zapewnionych przez licencjonowane agencje ochrony, wraz z pełnym uzupełnieniem w postaci lekarzy i zespołów medycznych, w tym szpitala na miejscu oraz pięć stanowisk pierwszej pomocy.

“Zespół Zarządzania Kontrolą Wydarzeń nadzorujący to wydarzenia ma ponad 25-letnie doświadczenie w tym obszarze wiedzy. Prosimy o pełną współpracę z policjantami i stewardami i postępowanie zgodnie z informacjami płynącymi z głośników ponieważ pomoże to zapewnić bezpieczeństwo i przyjemność wszystkim zainteresowanym.”

Policja apeluje również do wszystkich uczestników imprezy o sprawdzenie listy zakazanych przedmiotów przed udaniem się na koncert. Niektóre z zakazanych przedmiotów obejmują plecaki, saszetki na biodra (tzw. popularne nerki), fajerwerki, race, trąbki i aerozole.

Źródło

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 24, 2017, 01:51:53 pm »
0
Pewnie teraz wszędzie (ciekawe czy u nas) będą większe siły porządkowe, obsługujące takie imprezy.

« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2017, 09:48:30 pm wysłana przez Canis_Luna »

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 24, 2017, 04:36:00 pm »
+4
@pol159 przecież tu nie trzeba żadnego specjalnego zabezpieczania poza uświadomieniem jednej rzeczy osobom odpowiedzialnym za kontrolę na bramkach: każdą osobę urody arabskiej należy porządnie przetrzepać.

Rasizm? Nie, to środek zabezpieczający. Wynikający z jednego, jedynego faktu - http://img1.dmty.pl//uploads/201305/1369578827_hfdlia_600.jpg

Czy ja, jako Polak, mogę się czuć poszkodowany, że wyjeżdżając do USA muszę przechodzić szereg kontroli i rozmów przed wydaniem wizy, a każdy Czech bez wizy może sobie tam wlecieć? Takie są procedury, bo tak się kraje (nie)dogadały i muszę to zaakceptować.
Tak samo zaakceptować by musiały osoby pochodzenia arabskiego, że mają taką a nie inną opinię dzięki zachowaniom kilku fanatyków religijnych, i stąd większe wyczulenie.

Niestety (dla naszego bezpieczeństwa), to nigdy nie będzie miało miejsca przy kierunku, jaki obrała Europa.

Swoją drogą Live Nation jeszcze nie wydało żadnych ustaleń dotyczących czego nie można wnosić na koncert w Gdańsku. Chyba, że zastosowanie będą miały przepisy ich ogólnego regulaminu - wówczas bodajże przysługuje każdemu prawo do butelki półlitrowej z wodą :)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 24, 2017, 07:01:17 pm »
+3
Wynikający z jednego, jedynego faktu - http://img1.dmty.pl//uploads/201305/1369578827_hfdlia_600.jpg


Obawiam się, że takie organizacje/osoby jak ETA, IRA czy Breivik nie zgodzą się z Twoim "faktem".

@pol159 przecież tu nie trzeba żadnego specjalnego zabezpieczania poza uświadomieniem jednej rzeczy osobom odpowiedzialnym za kontrolę na bramkach: każdą osobę urody arabskiej należy porządnie przetrzepać.

xD xD xD
ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie każda "osoba urody arabskiej" jest wyznawcą islamu, a muzułmanami nie są jedynie osoby z tego rejonu? xD

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 24, 2017, 07:17:22 pm »
0
Cytuj
wówczas bodajże przysługuje każdemu prawo do butelki półlitrowej z wodą
Byle by była odkręcona (bez zakrętki, a przynajmniej b ez widocznej zakrętki). Przecież tak już było przy okazji Aerosmith w Łodzi.
Zresztą nie trzeba być Einsteinem, żeby domyślić się jakich rzeczy na teren koncertu (czy innej imprezy masowej) wnosić się nie powinno.

Zmienię trochę temat. Slane Castle jest malowniczym tłem dla koncertów i kilka zespołów wydało już stamtąd DVD. Może Gunsi też to zrobią? :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 24, 2017, 10:47:55 pm »
+1

Obawiam się, że takie organizacje/osoby jak ETA, IRA czy Breivik nie zgodzą się z Twoim "faktem".

Faktycznie, ETA, IRA i Breivik działają/działały na skalę globalną.

Jakoś jak byłem we Francji, Niemczech, Włoszech to nie obawiałem się ani Irlandczyków ani Basków. Obawiałbym się ich będąc w Irlandii lub w Baskonii.
 
xD xD xD
ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie każda "osoba urody arabskiej" jest wyznawcą islamu, a muzułmanami nie są jedynie osoby z tego rejonu? xD
No tak, zapomniałem, wyznanie przecież wpisane jest w dowodzie, paszporcie, prawie jazdy i w książeczce szczepień i w każdej chwili możesz prosić o okazanie dokumentu celem sprawdzenia w którego boga wierzy.

Wiadomo, że po twarzy nie poznasz. Ale raczej gdy słyszysz "muzułmanin" to nie wyobrażasz sobie blondwłosego mężczyzny o jasnej cerze. (Uprzedzę Twoje kolejne wtrącenie - tak, wiem, że Polak, który był w ISIS pasuje do wyżej wymienionego opisu). Więc chyba łatwiej (jak już tak sobie lecimy mocną abstrakcją, bo przecież jest nierealnym coś takiego co napisałem) generalizować w taki sposób, jak wg urody.

Zmienię trochę temat. Slane Castle jest malowniczym tłem dla koncertów i kilka zespołów wydało już stamtąd DVD. Może Gunsi też to zrobią? :P
Wolałbym z Gdańska  :D
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2017, 10:49:29 pm wysłana przez gloomy »
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 25, 2017, 06:51:46 am »
+1
Ksenofobiczne ( nie rasistowskie ) myślenie, ( wspierane przez polityków, którzy zbierają na tym kapitał polityczny) jakie zaprezentował gloomy w pierwszym swoim poście, ale prezentują je również tłumy ludzi, nie tylko w Polsce zresztą, zaowocowało już co najmniej kilkoma pobiciami i nie tylko. Profilaktycznymi zapewne... Ciemnoskóry = Arab = terrorysta = pobić/wyeliminować
A jak się okazało, że nie wyszło, bo to np. był chrześcijanin - cóż... Jego/ jej wina, że wygląda jak typowy Słowianin...
Powtórzę - można być dobrym/ złym człowiekiem niezależnie od religii, koloru skóry i tego typu "detali".
Terrorystą/mordercą/ czy, po prostu, idiotą   - można również być niezależnie od tych "detali". Proste?
Niby proste, a jednak warto wciąż to powtarzać.

Środki ostrożności w Slane Castle jak najbardziej rozumiem.
Tyle ode mnie.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2017, 07:51:00 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 25, 2017, 08:46:07 am »
+4
To nie jest ksenofobiczne myślenie tylko zwykły strach przed inną religią i inną kulturą, która ma w dupie asymilacje tylko siłą i terrorem próbuje narzucić swoją. Rozmawiałem niedawno z kilkoma znajomymi, którzy mieszkają w Londynie, Manchesterze, Nottingham i Sztokholmie. Oni czasami boją się wyjść na ulicę w biały dzień, żeby nie zostać zaczepionym, oplutym, zwyzywanym przez wyznawców Allaha. Są dzielnice gdzie chrześcijanie są mniejszością. W Sztokholmie, w centrum miasta! Czy to normalne? No nie. Tych ludzi się powinno jak najszybciej deportować, a meczety zamykać. Dla własnego bezpieczeństwa i dla przyszłego bezpieczeństwa naszych dzieci. Wydaje się jednak, że zachód Europy już jest stracony. New Wolrd Order. To ja się ciesze, że żyję w "zaściankowym" kraju. Ale przynajmniej wiem, że idąc ulicą jestem u siebie i nie muszę się chować po kątach.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 25, 2017, 09:15:10 am »
+1
A czym jest ksenofobia jeśli nie strachem przed obcymi - kimkolwiek by nie byli? To definicja słownikowa. Tyle.
Sam boję się ISIS, zbrodniczej organizacji terrorystycznej, ale nie utożsamiam każdego wyznawcy islamu z tą organizacją, choćby dlatego, że poznałem wielu wyznawców islamu, którzy po zamachach byli równie wstrząśnięci jak ja. Wśród wyznawców islamu, tak jak wśród wyznawców innych religii, bądź osób nie wyznających żadnej, są dobrzy i źli ludzie. Dla mnie liczy się człowiek, a to, kim jest ( jego pochodzenie, rasa itd. ) ma zdecydowanie mniejsze znaczenie. Statystycznie, mnie osobiście, więcej zła spotkało jednak ze strony chrześcijan ( choć może to też kwestia stereotypowego myślenia, bo jednak każdej osoby, która mnie w jakiś sposób skrzywdziła w Polsce nie pytałem o wyznanie)  co nie znaczy, że zamierzam przyłączać się do krucjaty antychrześcijańskiej. Zdecydowanie nie.
Po prostu nie wrzucam wszystkich ludzi określonej religii, rasy, czy poglądów do jednego worka i protestuję przeciw temu, gdzie się da. A co kto z tym zrobi, to już jego/ jej decyzja.
Wszystko, co istotne  w tym temacie już powiedziałem czy tu, czy gdzieś tam w odmętach internetu, więc tyle z mojej strony. Dziękuję za przeczytanie tego posta :)
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2017, 09:23:53 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 25, 2017, 09:27:20 am »
0
Ale że nerek nie można wnosić....
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 25, 2017, 10:01:50 am »
+2
Była sobie kiedyś dziennikarka. Nazywała się Oriana Fallaci.
Była kontrowersyjną postacią, można się z nią zgadzać albo nie, ale przeczytanie jej tekstów o Euroarabii i ich konfrontacja z rzeczywistością mogłaby się okazać pouczającym (i nieco przerażającym) doświadczeniem. 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Moderator
  • Street of dreams
  • *****
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 25, 2017, 10:31:10 am »
+3
Dokładnie @naileajordan W jej książkach "Wściekłość i Duma", "Siła Rozumu" i "Apokalipsa" jest dokładnie opisane jak muzułmanie krok po kroku zajmują przestrzeń do życia w Europie i co z tego wyniknie. Polecam, może to komuś otworzy oczy.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 25, 2017, 03:07:53 pm »
+1
@Zqyx nie warto, niektórym pewnych rzeczy nie wbijesz do głowy. Lepiej kierować się uprzedzeniami i strachem niż zdobyć więcej wiedzy na temat na jaki się wypowiada (i nie kompromitując się przy okazji) :)
Co do koncertu - miło by było, jakby wydali to jako koncertówkę, chociaż szanse raczej niewielkie.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 25, 2017, 07:22:34 pm »
+2
To nie jest ksenofobiczne myślenie tylko zwykły strach przed inną religią i inną kulturą, która ma w dupie asymilacje tylko siłą i terrorem próbuje narzucić swoją.
To masz na myśli chrześcijaństwo? Bo jak sobie popatrzysz na czasy dawniejsze niż ostatnie 30 lat, to takie zachowanie cechowało kraje "cywilizacji zachodniej".

Cytuj
zmawiałem niedawno z kilkoma znajomymi, którzy mieszkają w Londynie, Manchesterze, Nottingham i Sztokholmie. Oni czasami boją się wyjść na ulicę w biały dzień, żeby nie zostać zaczepionym, oplutym, zwyzywanym przez wyznawców Allaha.
W Polsce, nawet w Poznaniu są takie same ulice - tylko, że bez wyznawców Allaha

Cytuj
Są dzielnice gdzie chrześcijanie są mniejszością. W Sztokholmie, w centrum miasta! Czy to normalne? No nie.
A co? Może w centrach miast mają mieszkać tylko katolicy? Protestantów i ateistów wyrzucić na przedmieścia.
Właśnie poprzez tworzenie gett, skąd nie sposób się wyrwać prowadzi do tego co mają francuzi z imigrantami, a polacy z polakami wykluczonymi społecznie.

Cytuj
Tych ludzi się powinno jak najszybciej deportować, a meczety zamykać. Dla własnego bezpieczeństwa i dla przyszłego bezpieczeństwa naszych dzieci.
A potem zamykać cerkwie, synagogi i  wysiedlać Żydów. Jakbym skądś to znał.

Cytuj
Wydaje się jednak, że zachód Europy już jest stracony. New Wolrd Order. To ja się ciesze, że żyję w "zaściankowym" kraju. Ale przynajmniej wiem, że idąc ulicą jestem u siebie i nie muszę się chować po kątach.
Słusznie -  znacznie przyjemniej dostać po mordzie albo kosę w brzuch od Polaka! Ba! To wręcz przyjemność i  patriotyczny obowiazek.

Meximax ma tylko połowicznie racje. To jest jeden problem, drugim jest brak prób wprowadzenia do isalmu, post oświeceniowego obrazu świata. A zostawianie muzułmanów samych sobie.


Plus należy znać miarę problemu.
Codziennie w Polsce w wypadkach drogowych ginie ok 8 osób. Jeden weekend na polskich drogach = jeden zamach terrorystyczny.
Poruszając się rowerem po ulicach ma się znacznie większe szanse zginać z rąk polskiego kierowcy niż muzułmańskiego terrorysty.
Ale nie słyszałem o deportacjach kierowców.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2017, 07:25:06 pm wysłana przez el_loko »

Offline oram

  • Patience
  • Wiadomości: 5
  • Respect: +3
Odp: Wzmocnione siły policji na koncercie GNR w Slane Castle
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 25, 2017, 10:21:18 pm »
+3
...I'm just a small town white boy
Tryin to make ends meet...

Ciekawe jakby wyglądało to kontrolowanie Arabów przed koncertem w Dubaju.

Najwięcej ofiar ISIS to Irakijczycy, Syryjczycy, Libańczycy. Czyli muzulmanie, którzy myślą inaczej i nie zdążyli uciec oprawcom.
Więc teraz my pomóżmy ISIS i odeślijmy tych, ktorzy uciekli. Będziemy mieli spokój... na ulicach, bo chyba nie spokój sumienia.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2017, 10:27:22 pm wysłana przez oram »

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1458
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip