Autor Wątek: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"  (Przeczytany 4119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3473
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« dnia: Kwietnia 02, 2017, 03:59:55 pm »
+1

Richard Fortus udzielił niedawno Honky Tonk wywiadu, w którym opowiedział o swojej przygodzie z muzyką, Guns N’ Roses oraz trasie „Not In This Lifetime”.


Muzyczne początki

Muzyką zacząłem interesować się bardzo wcześnie. Miałem wtedy około 4 lat.
Pamiętam, że babcia podarowała mi zestaw perkusyjny dla dzieci, co zresztą niezbyt ucieszyło mojego ojca.
Ale tak naprawdę moja przygoda z muzyką zaczęła się od skrzypiec. Miałem wtedy 5 lat. Na skrzypcach grałem przez cały okres szkolny.
Gitara zawsze była w moim domu, ale nie zainteresowałem się nią od razu. Stało się tak głównie dlatego, że czułem się… onieśmielony. Gitara jest większa niż skrzypce i ma sześć strun, a nie cztery, przez co wydawała mi się zbyt duża, zbyt szeroka. Zabrałem się za nią, dopiero kiedy miałem 12 lat.


Jako siedmio-, ośmiolatek zacząłem słuchać Beatlesów, Stonesów i innych zespołów, które były wtedy popularne – jak Aerosmith, Kiss, Queen.
Słuchałem kaset z kolekcji mojej ciotki, która była bardzo religijną osobą. Wtedy narodziła się moja muzyczna pasja.



Wszechstronny gitarzysta   

Myślę, że moje muzyczne zainteresowania są szerokie.
To, czego słucham, to, co mam w telefonie czy komputerze, jest bardzo zróżnicowane. Nigdy nie słuchałem tylko jednego rodzaju muzyki. Dlatego bycie muzykiem sesyjnym, granie w różnego typu projektach, nie wyłączając muzyki filmowej czy komercyjnej, było dla mnie czymś wspaniałym i bardzo ekscytującym. Dzięki temu mogłem nauczyć się czegoś o wielu rodzajach muzyki. Poza tym uwielbiam wyzwania, uwielbiam mierzyć się z klasykami.



Kompozytor

Kiedyś byłem w Nowym Jorku muzykiem sesyjnym. Nagrywałem materiał dla telewizji. Któregoś dnia zapytano mnie, czy nie chciałbym sam czegoś skomponować. Zacząłem to robić, miałem nawet własne studio i to mnie wciągnęło. Skomponowałem sporo kawałków dla telewizji, filmów, gier komputerowych. To wszystko było bardzo naturalne.
W tamtym czasie nawiązałem współpracę z Activision. Tworzenie muzyki do gier komputerowych bardzo mi się podobało. Współpraca z producentami gier jest znacznie łatwiejsza od współpracy z ludźmi Hollywood, bo oni nie są wybredni, a poza tym zostawiają muzykowi sporo swobody. Producenci filmowi zazwyczaj dokładnie wiedzą, czego chcą, i mają jasność co do tego, jaka ich zdaniem powinna być muzyka. To często rodzi napięcie, sprawia, że muzyk czuje się pod presją. Tworzenie muzyki do gier komputerowych jest znacznie prostsze i daje większe pole do popisu.


Guns N’ Roses

Gram w zespole od 14, 15 lat. Kiedy zaczęły się przygotowania do aktualnej trasy, wiedzieliśmy, jak ważne jest to przedsięwzięcie. To naprawdę wielka, historyczna rzecz. Wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko najlepiej, jak tylko potrafimy. Ćwiczyliśmy bardzo dużo, więcej, niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ byliśmy świadomi znaczenia i wagi tej trasy. Wiedzieliśmy, że musimy wypaść wspaniale, bo oczy całego świata były na nas zwrócone. To było świetne, naprawdę fantastyczne, lepsze niż mógłbym pragnąć w najdzikszych marzeniach. Nigdy nie sądziłem, że będzie tak rewelacyjnie, że fani zareagują tak entuzjastycznie. To, że mogę brać w tym udział, traktuję jako wielki zaszczyt.

Axl jest bardzo lojalny. I naprawdę hojny. Atmosfera w zespole jest wspaniała, najlepsza od czasów, kiedy wszedłem do GN’R. A przecież w Guns N’ Roses grało kilku moich przyjaciół – Tommy, Dizzy, Robin… Oni są moimi dobrymi przyjaciółmi. Ale teraz atmosfera jest lepsza niż kiedykolwiek.


Przesłuchanie do Guns N’ Roses

Byłem właśnie w trasie w Europie, kiedy Tommy zadzwonił do mnie i zapytał, czy nie stawiłbym się na przesłuchaniu. Miałem akurat trzy dni wolnego, więc poleciałem do Los Angeles i pojechałem prosto na przesłuchanie. Axl tam był. Słuchaliśmy razem muzyki i rozmawiali.
Potem wróciłem na lotnisko i miał miejsce zabawny epizod. Kiedy czekałem na samolot, jakiś mężczyzna podszedł do mnie i zagadnął: „Przepraszam, czy pan jest tym, kim myślę?”. Odpowiedziałem: „Prawdopodobnie nie”, a wtedy on zapytał: „Czy nie jest pan czasem Izzym Stradlinem?”. To było niesamowite. Nigdy wcześniej nikt mi czegoś takiego nie powiedział; dopiero ten facet, i to w takim momencie. Pomyślałem, że to niewiarygodne, taki zbieg okoliczności…

Mój pierwszy koncert z Gunsami odbył się w Osace, w Japonii. Stadion, na którym występowaliśmy, pękał w szwach. Pamiętam, że kiedy graliśmy „November Rain”, niebo otworzyło się i zaczęło lać jak z cebra. Spojrzałem na Tommiego, popatrzyliśmy na siebie. Wydawało nam się, że to jakiś żart. Jakby ktoś wylewał na nas wodę…


Źródło:
http://www.alternativenation.net/guns-n-roses-member-talks-overwhelming-tour-axl-likes-people-back/

http://www.blabbermouth.net/news/richard-fortus-being-part-of-guns-n-roses-not-in-this-lifetime-tour-is-beyond-my-wildest-dreams/
Newsa podesłał @Lapny
! No longer available
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2017, 04:31:30 pm wysłana przez Zqyx »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2017, 04:48:58 pm »
+4
Odkąd jestem użytkownikiem NTS-u od roku 2012 to każdy muzyk mówił, że atmosfera jest wspaniała.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 02, 2017, 04:53:27 pm »
+1
moglby kiedys Richie podczas koncertu GNR wyskoczyc na solo na skrzypkach
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3473
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 02, 2017, 05:25:57 pm »
0
Możliwe, że wypisuję herezje, ale są takie fragmenty, w których naprawdę słyszałabym skrzypeczki. Czemu nie? To mogłoby być ciekawe. Nietuzinkowe.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 02, 2017, 05:46:37 pm »
0
Odkąd jestem użytkownikiem NTS-u od roku 2012 to każdy muzyk mówił, że atmosfera jest wspaniała.

to podobnie jak to, ze chyba kazdy muzyk GNR od 2008 mowi o nowej muzyce/plycie
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 02, 2017, 05:54:36 pm »
0
Slash i Duff coś wspominali o nowej płycie, odkąd dołączyli? 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3473
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 02, 2017, 06:04:31 pm »
0
to podobnie jak to, ze chyba kazdy muzyk GNR od 2008 mowi o nowej muzyce/plycie

Kłamią w żywe oczy?
Jak tłumaczyć to, że tyle już czekamy? Zwykłym lenistwem?
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 02, 2017, 06:28:12 pm »
+1
O nowej płycie Gunsów. po wydaniu Spaghetti, mówiło się już od 1994..., pierwotnie miała być wydania w 1996 ;), więc...
Oczywiście nie było to jeszcze Chinese Democracracy, tylko nowa płyta Gunsów, ale mimo wszystko.
Pewnym "wytłumaczeniem" mogą być słowa byłego menadżera Gunsów:

"”Great art sometimes takes time,” Gould said. ”When they asked Michelangelo to paint the Sistine Chapel, they didn’t say, ‘Can you do it in the fourth quarter?’ so they can make their numbers.”
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 02, 2017, 06:30:28 pm »
0
Slash i Duff coś wspominali o nowej płycie, odkąd dołączyli?

nieprecyzyjnie sie wyrazilem, chodzilo mi o tych co dolaczali jako nowi czlonkowie, Slash i Duff nowymi nie sa, i fakt oni nie mowili o nowej plycie
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 02, 2017, 06:47:19 pm »
0
A mogliby coś powiedzieć. Coś enigmatycznego. Ale bysmy mieli temat do gadania, nie?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3473
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 02, 2017, 06:49:14 pm »
0
”When they asked Michelangelo to paint the Sistine Chapel, they didn’t say, ‘Can you do it in the fourth quarter?’ so they can make their numbers.”

Jeżeli cokolwiek pamiętam z biografii Anioła, to chyba tylko to, że gdyby ktoś poprosił go o wykonanie czegoś tam na jakiś tam termin, najpewniej otrzymałby cios w szczękę.
Bo Anioł był genialny, ale i chimeryczny, humorzasty, despotyczny, uczulony na polecenia i sprawiający mnóstwo kłopotów.
Ups! Brzmi znajomo...? 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2017, 06:52:01 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 02, 2017, 07:23:45 pm »
0
nieprecyzyjnie sie wyrazilem, chodzilo mi o tych co dolaczali jako nowi czlonkowie, Slash i Duff nowymi nie sa, i fakt oni nie mowili o nowej plycie

A ja nie byłem pewny, dlatego zapytałem :) W sumie od momentu reunionu chyba nie było wzmianki o nowej płycie, dobrze kojarzę?

Mniej ważne od tego, co mówią staje się dla mnie to, czego nie mówią, ale tak to już bywa z tym zespołem  :)

"Jako siedmio-, ośmiolatek zacząłem słuchać Beatlesów, Stonesów i innych zespołów, które były wtedy popularne – jak Aerosmith, Kiss, Queen.
Słuchałem kaset z kolekcji mojej ciotki, która była bardzo religijną osobą."

Ekhm... jako bardzo religijna osoba słuchała Stonesów, Aerosmith, Kiss, czy niekoniecznie ? :P :lol:

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2017, 07:33:20 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 02, 2017, 07:40:54 pm »
+1
byla wzmianka o nowej plycie, @Zqyx

@14:25, Axl na China Exchange, czerwiec 2016

https://www.youtube.com/watch?v=_8HqsB-fFtI

Audience: You making any new music? [The minute?] Are you working on new stuff?

Axl: We are working on new stuff. But, I don't know. Like I said a long time ago, "I don't know if soons the word" but I got a lot of stuff together and I've played some stuff for Slash and Duff and they like it and they might be on it, we don't know. [We talked about..] Angus and I are talking about working together. So we will see.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3473
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Richard Fortus: "Atmosfera w zespole jest wspaniała"
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 03, 2017, 09:30:26 am »
0
Ekhm... jako bardzo religijna osoba słuchała Stonesów, Aerosmith, Kiss, czy niekoniecznie ? :P :lol:

A Papa Emeritus otwierający koncert Iron Maiden?  ;)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

Brain: Axl myślał, że The General jest o Tommym [brain] [gunsnroses]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 1844
Ostatnia wiadomość Marca 20, 2019, 07:29:50 am
wysłana przez Bender