Autor Wątek: Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"  (Przeczytany 2927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lapny

  • Moderator
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"
« dnia: Marca 14, 2017, 12:42:55 am »
+2

Były gitarzysta i jeden z współzałożycieli Guns N'Roses, Tracii Guns udzielił niedawno wywiadu portalowi "DailyEcho", w którym opowiedział, między innymi, o pracy nad nowym albumem LA.Guns, oraz o tym jakie są jego przemyślenia odnośnie trasy "Not In This Lifetime", która odbywa właśnie jego dawny zespół:



 Hej Tracii, czy Wasz najnowszy album jest już gotowy?



"Praktycznie jest już nagrany, pozostało nam jeszcze dośpiewać kilka rzeczy, a następnie w okolicach marca wrzucamy go do mixowania. Wydaje mi się, że płyta ostatecznie powinna ujrzeć światło dzienne w czerwcu. Ogólnie rzecz biorąc, cały zespół jest niesamowity, rozpiera nas energia, a same piosenki są świetne."


Jaką muzyką inspirowaliście się podczas procesu tworzenia?



"Naprawdę wieloma rzeczami, ponieważ zazwyczaj proces tworzenia w LA.Guns wygląda następująco: przynoszę ogrom moich nagrań, a następnie Phill (Phill Lewis-wokalista zespołu, przyp. tłumacz) wybiera te, które są w stanie zainspirować go do napisania tekstów. Na pewno dużo wspieraliśmy się bluesem, a naszym głównym celem było przebicie naszej poprzedniej płyty, "Walking The Dead". Chcieliśmy, by nowy materiał był silniejszy i potężniejszy, ale jednocześnie nie chcieliśmy się zagłębiać w prawdziwie brutalny metal. Na szczęście udało się to dzięki tekstom Philla, dzięki którym zachowaliśmy odpowiedni balans. Na płycie znajdziecie zatem trochę klasycznego rocka, trochę muzyki żywcem wziętej z Nowego Orleanu, odrobinę bluesa, ale oczywiście nie zabraknie też naszego typowego brzmienia z mocnymi riffami. Ponadto, wyszło nam około 80minut materiału, więc postanowiliśmy wydać tę płytę także na podwójnym winylu."



 Z tego co wiem, to prócz LA.Guns grałeś także w kilku pomniejszych projektach i supergrupach, ale zawsze po jakimś czasie wracasz do Twojego macierzystego zespołu. Uważasz, że swoistą "powinnością" muzyka jest zawsze wracać do tego, co kiedyś zaczął?



" Wiesz, zawsze gdy czujesz się samotny i smutny, to jedyne o czym marzysz, to powrót do ojczystego domu, nie? Ja i Phill uznaliśmy, że nastał ponownie czas na powrót do domu, a dzięki temu, że panuje między nami niesamowita chemia, to od razu poczuliśmy się komfortowo z tą więzią muzyczną, która znowu nas połączyła. Wydaje mi się, że poczuliśmy ją już podczas naszej pierwszej wspólnej gry i do dzisiaj nie możemy się jej wyprzeć."


 A co sądzisz o reunionowej trasie Guns N'Roses? Jakby nie patrzeć, byłeś bardzo zaangażowany w początki tego zespołu...



" Uważam, że cały ten reunion to niesamowita sprawa, aczkolwiek chciałbym, żeby zespół pogodził się już wcześniej. Ponadto, mogliby wydać jakąś nową muzykę, tak jak na przykład Metallica, czy Def Leppard. Wyjście na scenę i granie dla olbrzymiej kupy kasy jest w porządku, ale zespół powinien także wstrząsnąć tą zastygłą scenę rockową poprzez wydanie nowej muzyki. Sądzę, że "gleba jest teraz bardzo żyzna" dla takiego rodzaju muzyki."


Jesteś kompletnie szczery w tym co powiedziałeś?



"Tak, kompletnie. Wiesz, wszyscy muzycy to bardzo kapryśne stworzenia, zawsze chcemy być lepsi od innych karmiąc swoje ego, ale najważniejsza lekcja polega na tym, że nasze własne ego nigdy nie może nami zawładnąć. Wyciągnąłem kiedyś taki wniosek i teraz mogę spoglądać na każdego, od Eltona Johna, przez Aerosmith, aż po The Who."



 Czy w Twojej opinii ego może stanąć na drodze dwóch muzyków? Chodzi mi tu głównie o pytanie, czy chciałbyś jeszcze kiedyś porozmawiać z Axlem, czy to już raczej niemożliwe?



"Oczywiście, że bym chciał. Nasze relacje nie są złe, po prostu nie mieliśmy okazji porozmawiać ze sobą przez około 25lat. On mówi czasami wspaniałe rzeczy o mnie, a ja z wzajemnością mówię o nim to samo i tyle."


Ostatnie pytanie: czy muzyka jest dla Ciebie swego rodzaju duchowym doświadczeniem?


" Dokładnie tak, w 100%. Jednym powodem, dla którego gram jest to delikatne łaskotanie zachwytu w duszy podczas tworzenia i nagrywania muzyki. Po prawdzie, człowiek jest wtedy lekko ograniczony przez całą tą technologię, ale następnie wychodzi się na scenę, gdzie całe to ograniczenie znika. Uważam, że miałem niesamowite szczęście w życiu, ponieważ mogę wyrażać swoje emocje przez  muzykę i to stało się praktycznie całym moim życiem. A dokładnie o to chodzi w występach na żywo."




źródło: http://www.dailyecho.co.uk/leisure/news/1514643.Tracii_Guns__founding_Guns_N____Roses_guitarist_and_founder_of_L_A_Guns_talks_to_the_Daily_Echo_ahead_of_show_at_The_Brook/

newsa podesłał: @daub
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2017, 10:19:56 am wysłana przez Zqyx »

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 14, 2017, 12:01:34 pm »
+3
Nie ma chyba nic bardziej żałosnego niż podstarzałe, niedoszłe gwiazdy rocka. Chyba że wizerunek na zdjęciu przywdziewają tylko w sobotę i piątek wieczorem, wtedy szacun :lol:

Serio to zdjęcie wygrywa  :D
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 14, 2017, 12:08:59 pm »
+1
niusa wyszperał: daub
opracowanie tekstowe oraz graficzne: Lapny
wprowadził: Lapny

Dziękuję za artykuł! - daub

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2017, 01:28:20 pm »
+1
Ej... ten johnny martin ze zdjecia to nie gral z Adlerem...? Te glamowe zespoły zLA... wszystkie wygladaja tak samo. Jakby czas sie dla nich zatrzymal w latach 80tych
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 14, 2017, 03:32:52 pm »
+1
Grał razem w Adlerem w grupie... uwaga... Adler  :P

Do posta @dauba dodam, że w newsie wystąpili : Elżbieta Dzikowska i Tony Halik, a czytali go Tomasz Knapik i Krystyna Czubówna ;)

Zgadzam się z Traciim w kwestii tego, że reunion mógł być już o wiele wcześniej, no i zdecydowanie potrzebna jest płyta. Jeśli nie zostanie wydana, to po kilku latach ten reunion będzie postrzegany tylko jako skok na kasę. Nie mówię, że już nie jest przez niektórych, ale... ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2017, 05:36:06 pm »
+1
Axl zaprasza Traciego na scene i przedstawia go jako wspolzalozyciela GNR
w tym momencie sporo fanow poznaje historie zespolu
graja, cos co kiedys juz razem wykonywali czyli Anything Goes i Shadow of your love

#reallynotinthislifetime
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2017, 09:25:03 pm »
0
Shadow of your love chętnie bym znów usłyszał :) Kto wie, kto wie :)
Przypominają mi się słowa Stevena na temat planów Fernando związanych 30 rocznicą wydania AFD... Zobaczymy!
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Tracii o reunionie: "To niesamowita sprawa"
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 14, 2017, 09:50:33 pm »
+1
Axl zaprasza Traciego na scene i przedstawia go jako wspolzalozyciela GNR
w tym momencie sporo fanow poznaje historie zespolu

i Twoja Gunsowa misja zostanie zakończona.

 

Sorum o reunionie: Axl po prostu jest lojalny (wobec Franka)

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1268
Ostatnia wiadomość Września 24, 2021, 02:54:59 am
wysłana przez owsik