Autor Wątek: Myles Kennedy o różnicy w tworzeniu ze Slashem i z Markiem Tremonti  (Przeczytany 1192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123

Myles Kennedy opowiedział o różnicach we współpracy ze Slashem i Markiem Tremonti w wywiadzie dla Aquarian:

"Ze Slashem wygląda to tak, że zazwyczaj on ma muzykę gotową by pójść dalej, dopiero wtedy pokazuje to mi, a ja dokładam melodię i tekst. Ale czasami, jeśli coś wysłyszę, pytam 'Może zmienisz ten dźwięk tutaj, to melodia będzie mogła być taka i taka?'. Slash jest zawsze otwarty na takie działania.

Natomiast z Alter Bridge, Mark i ja raczej piszemy osobno i gromadzimy riffy, pomysły, melodie i gdy się spotykamy, tworzymy coś z tego razem. Piosenka jak "Show Me a Leader" jest tego przykładem.

To hiszpańskie intro jest czymś, co napisałem kiedy byłem w trasie ze Slashem, a potem Mark pokazał mi refren z tej piosenki, a dalej resztę partii. Potem zrobiliśmy całość razem z resztą zespołu i Elvisem (producent Michael 'Elvis' Baskette).

Co ciekawe w przypadku melodii, ten zaśpiew zaraz przed refrenem, jest wzięty z piosenki, którą napisałem dla kogoś innego i nigdy nie pokazałem, bo lubiłem to tak bardzo, że myślałem "Hmm, słyszę coś co może przypasować Alter Bridge!". Więc jest to taka mieszanka pomysłów, z której powstała ta piosenka, nasz pierwszy singiel"

Źródło
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2017, 10:28:49 am wysłana przez mafioso »
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

 

Posłuchaj efektów współpracy Ronniego Wooda ze Slashem

Zaczęty przez smakol

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2447
Ostatnia wiadomość Października 03, 2010, 05:17:39 pm
wysłana przez Włodi