Autor Wątek: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"  (Przeczytany 6201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bahamamama2

  • Patience
  • Wiadomości: 24
  • Bad decisions make good stories
  • Respect: +11


Guy "Favazz" Favazza ze stacji radiowej KSHE z St. Louis przeprowadził ostatnio wywiad z gitarzystą Guns N’ Roses - Richardem Fortusem.
- Odnośnie tego czy pieniądze były czynnikiem motywującym dla ponownego połączenia się Axla ze Slashem i Duffem oraz dla pojawiania się wokalisty na czas na scenie podczas „ Not in this lifetime” tour:
        Fortus: Nie, Axl pojawiał się na czas na długo przed reunionem. A czy pieniądze są czynnikiem motywującym dla niego? Absolutnie nie. Tak długo jak go znam,  nie widziałem, aby ten gość był motywowany przez pieniądze. Gdyby było inaczej reunion wydarzyłby się dużo wcześniej.

-O tym, czy kosztowny rozwód był dla Slasha motywatorem do ponownego zjednoczenia z Axlem.
            Fortus: Nie wiem. Mówiąc szczerze nie wiem, czy był jakiś  motywujący czynnik dla kogokolwiek, poza tym co zdaje się było po prostu zapisane w gwiazdach.  Nie mieliśmy basisty, nie mielismy gitarzysty.Tak to właśnie się stało.

-Czy reunion wydarzył się, kiedy Axl w końcu schował dumę do kieszeni i powiedział „Może powinienem zadzwonić do Slasha”?
       Fortus: Nie, myśle że Slash próbował kontaktować się z  Axlem przez pewien czas. Usiedli razem,  Axl w końcu zaproponował, aby przegadać sprawę. Prywatnie przegadali całą masę różnych kwestii, stwierdzili, że mogą zostawić to już za sobą i oto jesteśmy. To było naprawdę świetne, właściwie nieprawdopodobne.

-O tym czy pewni członkowie zespołu nie rozmawiają ze sobą poza sceną.
         Fortus: Nie, to nie jest tak. Komunikujemy się ze sobą cały czas. Pomiędzy Axlem, Slashem, Duffem i mną każdego wieczora wiadomości krążą w tamtą i z powrotem. Spędzamy ze sobą czas, podróżujemy  razem jednym samolotem.

- Co Slash pomyślał o nim, gdy pierwszy raz się spotkali.
        Fortus: Właściwie to  niedawno zapytano mnie o  dołączenie do zespołu Slasha. Graliśmy na festiwalu i wówczas jego manager podszedł do mnie i powiedział, że pragnęliby mnie ukraść. Nie mógłbym tego zrobić mojemu przyjacielowi (Axlowi), to byłoby jak policzek w twarz.
Kiedy zaczęliśmy grać razem dogadywaliśmy się świetnie. Szybko przypadliśmy sobie do gustu. Był pewien okres próbny, sprawdzaliśmy  czy to zadziała.  Duff i ja graliśmy wcześniej razem i to szybko zaskoczyło. Mamy świetne stosunki. Pochodzimy z bardzo podobnych środowisk, jeśli chodzi o klasycznego rocka i punk rocka.

- O śpiewaniu Axla dla AC/DC.
        Fortus: To było niesamowite. Byłem absolutnie pod wrażeniem. Poleciałem do Detroit żeby to zobaczyć. Było to zabójczo dobre, Axl rozwalił system. Napisał do mnie: „Nie mówiłem o tym jeszcze nikomu, ale zamierzam iść na przesłuchanie” Dobra, nie powiedział „przesłuchanie”, ale: „ Zamierzam grać z AC/DC i zobaczyć jak to będzie szło”. Pomyślałem sobie: człowieku, to jest trudne… to jest coś wymagającego. Później wszyscy oddzwaniali do mnie i mówili, że widzieli przesłuchanie, a Axl był niezwykły. Kiedy sam to zobaczyłem byłem pod wrażeniem. 

- O możliwej nowej muzyce od Guns N’ Roses w obecnym składzie
      Fortus: Codziennie eksperymentujemy z pomysłami. Mam na myśli to, że każdego dnia robimy co najmniej godzinną próbę dźwięku. Gramy nowe pomysły, zapisujemy rzeczy na taśmę. To jest bardzo naturalny proces. I to się dzieje… Tak samo na próbach- zawsze zapisywaliśmy nowe pomysły, wspólnie zbieraliśmy te rzeczy do kupy, przygotowywaliśmy się do tego.


Źródło
newsa podesłali @domino236 i @Śpiochu
Tłumaczenie wspomógł  @sunsetstrip
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 07:50:21 am wysłana przez Zqyx »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2016, 07:15:37 am »
0
Bardzo dziękujemy za tłumaczenie!  :)
I @sunsetstrip za pomoc oczywiście też :)

Dobry wywiad, sporo można się dowiedzieć. Jak to się różni od zwyczajnego pitu pitu będzie płytu, które słyszeliśmy przez lata ;)
Fajnie, że chłopaki coś kombinują odnośnie nowego materiału.
Tylko ja odniosłem wrażenie, że prowadzący wywiad niekoniecznie jest dobrze nastawiony do idei reunionu?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 07:17:27 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 09, 2016, 08:10:04 am »
0
A sluchales audio czy oceniasz na podstawie transkrypcji?

Niestety pomimo mojej szczerej milosci do Fortusa nie potrafie postawic siebie w roli osoby wierzacej jego slowom. Jako jeden z niewielu czlonkow zespolu w latach "tych ktore odeszly" stale wypowiadal sie o nowym materiale, ktory w jego opinii lezal i dojrzewal jak ser pleśniowy w zakamarkach studia, tudziez domu Rudego. Az tu nagle!!!! Nicosc sie pojawila, pozarla tasmy z muzyka i mamy poczucie niedosytu ze strony GNR 2.0
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2456
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 09, 2016, 08:28:08 am »
0
Richard chłopie, ale ja chciałbym wierzyć w twoje słowa... Tyle razy wypowiadałeś się o nowej muzyce i dobrze wiemy jak to się skończyło. Oby tym razem nie były to słowa bez pokrycia.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2016, 08:55:11 am »
0
A sluchales audio czy oceniasz na podstawie transkrypcji?

Na podstawie transkrypcji.
Jasne, Fortusowi zdarzało się powiedzieć - nowa płyta w 2014,2015,2016... Przynajmniej teraz nie mówi, że na pewno w 2017 ;p
Tak, czy siak - nadzieja jakaś jest, ale nie nastawiam się na szybkie wydanie czegokolwiek - trasa to trasa, długa trasa. Już teraz zahaczamy trasą o wrzesień 2017, a to na pewno nie koniec. Mam po prostu nadzieję, że jakiś materiał się z tego wykluje. Staram się być dobrej myśli! :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 09, 2016, 09:07:26 am »
0
no tak, nigdy nie wiadomo co sie moze spodobac Axlowi i do czego moze kiedys zechce dograc wokale

moim zdaniem, jesli chodzi o udzial Slasha i Duffa, to pewnie maja nagrane jakies jam sessions, wszystko instrumentalne

zwroccie uwage ze nie pojawia sie slowo "plyta" czy "wydanie" - moze 4tus dostal instrukcje z gory zeby wypowiadac sie wylacznie bardzo ogolnie na ten temat - na zasadzie cos tam robimy, zeby nie bylo, ale bez konkretow
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 09, 2016, 09:21:51 am »
0
O tym, że płyta tuż tuż  to w sumie już dość się nagadali niektórzy członkowie zespołu w czasie 2001-2014, teraz czas po prostu coś wydać! :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4333
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 09, 2016, 09:47:34 am »
0
jesli nie "nowy" utwor na koncercie, to chociaz przydalby sie jakis wyciek jednej piosenki - nic tak nie podsyca zainteresowania jak niepublikowany utwor, nawet w wersji demo prawda?  :P

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 09, 2016, 11:12:50 am »
0
Do Gdańska jeszcze daleko (niestety). Jeśli to, co mówi Ryszard :), jest prawdą, to niewykluczone, że coś usłyszymy.
Mnie też wystarczyłby chociażby wyciek. Coś, co pobudziłoby wyobraźnię i wzmogło oczekiwanie. 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 09, 2016, 11:25:35 am »
0
Chyba wszyscy oczekują czegoś nowego. Najlepiej aby w Gdańsku można było to usłyszeć. Są razem więc szansa jest i na to liczę :rolleyes:

Offline baddream

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 758
  • Płeć: Mężczyzna
  • You Don't Know Who You Can Trust Now
  • Respect: +98
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 09, 2016, 12:10:33 pm »
0
Znowu by się zaczęło to co miało miejsce w czasie oczekiwania na chińską demokracje, kiedy to wyszły trzy czy cztery przecieki, których to potem się słuchało godzinami.
Wracając do tego co mówi Fortus to ja się jakoś nie napinam na coś nowego, bo to jakoś ostatnio nie jest w stylu Gunsów , jeśli mamy na myśli tematy wydawnicze. Będzie co będzie, aczkolwiek nie będę miał nic przeciwko jeśli okaże się że jednak coś nowego usłyszymy w wersji przecieku czy też wersji koncertowej.
Kiedy Chińska Demokracja zaleje świat, to nastąpi wówczas Armaggedon, Korea Płd i Płn połączy się w imie braterstwa, Stany przestaną ciągnąć ropę z bliskiego wschodu.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 09, 2016, 01:13:48 pm »
0
Ależ on przecież nie wspomniał nic o wydaniu nowej muzyki, a jedynie że codziennie sobie grywają i to nagrywają, a to różnica :P
Mnie najbardziej zaskoczyło, że zaproponowano mu posadę gitarzysty Slasha i w sumie to by było ciekawe gdyby w czasie przerwy od Gunsów, Slash wracając do Konspiratorów wziąłby ze sobą Fortusa :)
P.S. Zauważył ktoś, że od czasu "reunionu" Fortus nie napie*dala już tak w gitary jak wcześniej? :D
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1680
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 09, 2016, 02:13:41 pm »
0
P.S. Zauważył ktoś, że od czasu "reunionu" Fortus nie napie*dala już tak w gitary jak wcześniej? :D

bo się starzeje a starszym panom nie przystoi tak postępować z damą (czyt. gitarą).
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline cravenciak

  • Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3592
  • Respect: +1421
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 09, 2016, 02:41:07 pm »
0
Cytuj
Właściwie to  niedawno zapytano mnie o  dołączenie do zespołu Slasha.

Nie tak niedawno, bo w 2010 roku, kiedy formowała się pierwsza inkarnacja Konspiratorów. Gdy Fortus odmówił, to do zespołu trafił Bobby Schneck (Slash's Blues Ball).

Offline Vince_Carter

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +281
Odp: Richard Fortus o nowej muzyce GN'R: "Codziennie eksperymentujemy z pomysłami"
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 09, 2016, 08:03:09 pm »
0
Slash&Duff mogą mieć jednak większy wpływ na Axla jeżeli chodzi o wypuszczenie czegokolwiek od GN'R niż mieli to ich poprzednicy . Może i coś wyjdzie z tego codziennego jammowania . Poza tym nie oszukujmy się - jak pójdą za ciosem to i $$$ większy
11.07.2012 | 13.02.2013 | 20.11.2014 
20.06.2017 | 09.07.2018 | 12.02.2019
20.06.2022 |

 

Slash i Fortus na liście najlepszych gitarzystów rockowych 2017 [slash] [richardfortus]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3261
Ostatnia wiadomość Grudnia 13, 2017, 06:45:02 pm
wysłana przez naileajordan