Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404860 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1470 dnia: Marca 27, 2014, 08:07:21 am »
0
   Prawda jest w naszym rozumie. Żadna propaganda nie może ci zastąpić prawdy. Masz swoje oczy, uszy i inteligencję, żeby dostrzegać pewne fakty.
  Moim zdaniem problem nie leży w Bogu, jego istnieniu czy nie. Problem leży w samych członkach kościoła, ich hipokryzji i słabej wierze. Na czym powinien opierać swoją wiarę chrześcijanin? Na tyradach księży? Na debilnych broszurkach rozdawanych pod sanktuariami? Na noszeniu "świętych figur" od domu do domu? Na klepaniu różańca powtarzając setki razy tę samą formułę? Nie. Na Piśmie Świętym.
  Biblia jest fundamentem tej wiary. Jak więc można wierzyć w coś, kiedy w życiu się tego nie czytało? Kiedyś ludzie walczyli o powszechny dostęp do Pisma Świętego,o Kościół zabraniał rozpowszechniania go wśród ludzi. Teraz każdy katolik ma dostęp do Biblii i jak z niego korzysta? Ilu z nich przeczytało całość próbując coś zrozumieć? Ilu z nich czytało chociaż fragmenty?
  Czasem jeśli ktoś mi mocno wypomina mój brak kontaktu z kościołem i wmawia mi jak mi źle bez kościoła zadaje mu takie pytanie. Co to za cytat:

Cytuj
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;  czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.   

Mało kto wie , że to trzecie przykazanie.  Jeszcze mniej osób rozumie co to znaczy.To jest żenujące. Dlatego szanuję ludzi, którzy wierzą lub nie wierzą ŚWIADOMIE.

http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1471 dnia: Marca 27, 2014, 08:30:48 am »
+1
Zgadzam się w stu procentach. To jest szczyt hipokryzji i arogancji.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1472 dnia: Marca 27, 2014, 09:09:43 am »
0
   Prawda jest w naszym rozumie. Żadna propaganda nie może ci zastąpić prawdy. Masz swoje oczy, uszy i inteligencję, żeby dostrzegać pewne fakty.
  Moim zdaniem problem nie leży w Bogu, jego istnieniu czy nie. Problem leży w samych członkach kościoła, ich hipokryzji i słabej wierze. Na czym powinien opierać swoją wiarę chrześcijanin? Na tyradach księży? Na debilnych broszurkach rozdawanych pod sanktuariami? Na noszeniu "świętych figur" od domu do domu? Na klepaniu różańca powtarzając setki razy tę samą formułę? Nie. Na Piśmie Świętym.
  Biblia jest fundamentem tej wiary. Jak więc można wierzyć w coś, kiedy w życiu się tego nie czytało? Kiedyś ludzie walczyli o powszechny dostęp do Pisma Świętego,o Kościół zabraniał rozpowszechniania go wśród ludzi. Teraz każdy katolik ma dostęp do Biblii i jak z niego korzysta? Ilu z nich przeczytało całość próbując coś zrozumieć? Ilu z nich czytało chociaż fragmenty?
  Czasem jeśli ktoś mi mocno wypomina mój brak kontaktu z kościołem i wmawia mi jak mi źle bez kościoła zadaje mu takie pytanie. Co to za cytat:

Cytuj
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;  czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.   

Mało kto wie , że to trzecie przykazanie.  Jeszcze mniej osób rozumie co to znaczy.To jest żenujące. Dlatego szanuję ludzi, którzy wierzą lub nie wierzą ŚWIADOMIE.



To ja bym się też "wyłożyła", bo bardziej pasuje mi to na pierwsze przykazanie, "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" a nie "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił".

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1473 dnia: Marca 27, 2014, 04:29:14 pm »
0
Ode mnie dzisiaj dla Was taka grafa:



PS. Lubię Was :)
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1474 dnia: Marca 28, 2014, 08:12:30 am »
0
Hmm... nadszedł czas na pewne wyznanie z mojej strony. Otóż kiedyś o mały włos zostałem franciszkaninem. W pewnej małej miejscowości niedaleko mojego miasteczka mieści się klasztor. Zauroczyli mnie sposobem życia, dobrocią, prostotą i mądrością. Kiedy już miałem odjętą decyzję podszedł do mnie, ktoryś z braci f. i powiedział mi, żebym się zastanowił, bo mlodziutki jeszcze byłem itp. Miałem wtedy 19 lat i zrezygnowałem. Dlatego lubię franciszkanów. Cieszę się, że nie byli zachłanni i nie wzięli mnie pod swe skrzydła tylko pozwolili dorosnąć.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1475 dnia: Kwietnia 04, 2014, 09:18:05 am »
0
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1476 dnia: Kwietnia 04, 2014, 10:06:52 am »
0
Lipa ;p mi się osobiście nie podoba. Chore drzewa chorymi drzewami, ale po kiego papieżowi 12 drewnianych figur jak jeździ na nartach? czuję, że wyjdzie z tego typowy polski religijny kicz ;>

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1477 dnia: Kwietnia 04, 2014, 10:18:27 am »
0


Dla kontrastu kościół ewangelicko-augsburki w Nidzicy. Po prostu jak tam wszedłem stałem jak wryty przez 5 minut. Na podłodze beton przykryty zwykłą wykładziną.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1478 dnia: Kwietnia 04, 2014, 06:59:35 pm »
0
Szkoda gadać. Przepych chyba zawsze był obecny w kościele katolickim.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1479 dnia: Kwietnia 04, 2014, 08:54:25 pm »
0
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1480 dnia: Kwietnia 05, 2014, 08:09:27 pm »
0
Przepraszam, ale doczytałem do 3 strony... nie moge czytać, słuchać, patrzeć na to jak giną lub cierpią dzieci. Gdyby bóg istniał, to dzieci by nie cierpiały i nie ginęły... tak myślę. Nie chcę nikogo obrażać.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1481 dnia: Kwietnia 05, 2014, 08:51:25 pm »
+2
Rozumiem Cię w pewnym stopniu. Cierpienie drugiego człowieka, dziecka, jest ciężkie do przyjęcia. Jednak stwierdzenie:

Gdyby bóg istniał, to dzieci by nie cierpiały i nie ginęły... tak myślę.

jest, nie obraź się... śmieszne. Jak to sobie wyobrażasz? Dzieci do jakiego wieku miałyby nie cierpieć i nie ginąć? Do 6, 12, 18 lat? Czyli można takie dziecko wrzucić pod pociąg, potrącić po pijaku samochodem, wyrzucić z okna, a ono z uśmiechem otrzepie się i wstanie? No i właściwie czemu tylko dzieci, a nie wszyscy ludzie? Może w ogóle wyeliminować śmierć (która swoją drogą została już zwyciężona), cierpienie, smutek, zmartwienia, trudności? Bylibyśmy wtedy taką uśmiechniętą papką, że już teraz robi mi się niedobrze...

Warto jednak przyjrzeć się cierpieniu z innej strony. Ilekroć w życiu spotykało mnie cierpienie, czy to w chorobie, czy to w trudnej sytuacji, czy w rodzinie, w otoczeniu... Zwykle spotykało się to z moim mniejszym lub większym buntem, ale także zawsze prędzej czy później z jakąś refleksją nad sensem życia, nad moją w nim rolą, nad odpowiedzialnością za siebie i innych. Tak więc w efekcie to cierpienie, które spotykało mnie lub innych przynosiło dobre owoce. Dużo lepsze, niż moje powodzenia, które wbijały mnie w pychę i zarozumiałość (często podskórnie, o czym dowiadywałem się dopiero później, gdy zbierało to plony). Tak więc cierpienie myślę, że jest ważne... nie jest przyjemne, nie zawsze jest chciane, jednak póki żyjemy jest i będzie, nie ma co się kopać z koniem. Tylko ważne, żeby nie poszło na marne. Więc wyciągajmy pomocną dłoń do cierpiących, cierpiąc nie bójmy się prosić o pomoc, wyciągajmy z cierpienia jak najlepsze owoce. No i jak dla mnie jest jeszcze ta fajna świadomość, że po tej śmierci cielesnej jest dużo, dużo lepiej...
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1482 dnia: Kwietnia 05, 2014, 09:54:11 pm »
+2
Dzieci są niewinne... i tyle. Kto zadaje im cierpienie powinien cierpieć.
Nie mówię, że cierpienie nie jest ważne, bo w pewnym stopniu napewno wzbogaca. Mnie denerwuje, gdy ktos mówi: bóg jest sprawiedliwy, gdy pozwala cierpieć. Ja p******e...!!!! Przepraszam... ten kto nie ma dziecka... nosz k***a mać... !!! Jakim prawem ktoś kto jest wszechmocny pozwala na głodujące dzieci, gwałcone dzieci, mordowane dzieci, bite dzieci... dzieci!!!
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1483 dnia: Kwietnia 05, 2014, 10:01:05 pm »
+1
W dodatku Swojego niewinnego Syna posłał na krzyż!
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1484 dnia: Kwietnia 05, 2014, 10:17:40 pm »
+2
No jeżeli wierzyć w to co piszą w biblii. Bo jeżeli nie, to wziął sobie obcego syna i ten obcy syn zginął za tego boga.
Nie odwaracaj mi tu kota ogonem. Ja próbuję zrozumieć, lecz nie mogę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2014, 10:19:27 pm wysłana przez owsik »
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)