Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 350232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Książki
« Odpowiedź #1470 dnia: Sierpnia 07, 2017, 07:22:54 pm »
0
Dzięki!

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12039
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2200
    • As Koncertowy
Odp: Książki
« Odpowiedź #1471 dnia: Sierpnia 07, 2017, 09:27:04 pm »
0
Leży u mnie na półce ta książka już ze 3 lata i zawsze mam coś pilniejszego do przeczytania.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8573
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Książki
« Odpowiedź #1472 dnia: Sierpnia 08, 2017, 06:26:02 pm »
0
Kolejny cytat z Echolsa: "W moim kierunku szedł pastor[...]Stanął przede mną z rękoma skrzyżowanymi na piersi. Nie uścisnął mi dłoni. - Co to? - zapytał, wskazując palcem przypinkę na mojej kurtce. Był na niej krzyż z okładki płyty Appetite for Destruction Guns N' Roses. - To jakiś satanistyczny symbol?"

teraz domyslam sie m.in. czemu Axl chcial uwolnienia WM3 - Echols mial do niego bardzo podobne dziecinstwo i mlodosc

OTGM to bylaby dobra piosenka podsumowujaca
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8573
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Książki
« Odpowiedź #1473 dnia: Sierpnia 15, 2017, 12:55:07 pm »
0
Ponownie Echols: "Dowiedziałem się, że w internecie pojawiło się zdjęcie Axla Rose'a w koszulce z Trójką z West Memphis. Poprawiło mi to humor na cały miesiąc. Każdy, kto mnie zna, dobrze wie, że moim zdaniem nie ma i nigdy nie będzie kapeli, która mogłaby się równać z Guns N' Roses. Często przez długie miesiące nie słuchałem niczego innego. Dopóki Axl jest na wokalu, nie obchodzi mnie, kto jeszcze gra w zespole. Kiedy byłem mały, nosiłem koszulki z GNR dopóty, dopóki zostały z nich strzępy. Dlatego uważam, że to naprawdę niesamowite, że teraz Axl nosi koszulkę z nami. Uśmiecham się na samą myśl o tym. Czuję się, jakbym dostał na urodziny dokładnie to, co sobie wymarzyłem"
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #1474 dnia: Października 06, 2017, 09:23:02 pm »
0
Jest tu jakiś miłośnik książek Charlotte Link?

Przeczytałem do tej pory 3 powieści autorki, aktualnie zaczynam 4, ale chyba rzucę ją w kąt.

Schemat każdej książki, które do tej pory przeczytałem zawsze był taki sam. Czyli - główna bohaterka jest zazwyczaj żoną jakiegoś bardzo bogatego gościa, ale zaczyna się nim nudzić. Poznaje wtedy kogoś, kto jest zajebiście przystojny, potrafi bezbłędnie odczytywać jej potrzeby, ma gadane jak nikt inny, na dodatek wybiera ją spośród setek kobiet, które są nim zainteresowane, więc bohaterka czuje się doceniona jak nigdy wcześniej i zakochuje w nim bez pamięci, porzucając bez żalu męża i dzieci. Ten schemat występuje zawsze :D

Drugi punkt jest taki, że ten nowy kochanek jest w jakiś stopniu zamieszany w popełniane w książce przestępstwa.

Same motywy zbrodni i opis przeprowadzanego śledztwa są pisane bardzo dobrze, w tym wypadku akurat czapki z głów. Mimo wszystko zaczynam odnosić wrażenie, że autorka nie pisze kryminałów, tylko romanse, gdzie sama zbrodnia jest tylko dodatkiem.

Właśnie dlatego chyba odpuszczę powieść nr 4, bo po kilkudziesięciu stronach domyślam się, jak to wszystko się skończy. No chyba że ktoś mnie tutaj odwiedzie od tego pomysłu i powie, że nie zawsze jest tak jak to opisałem :)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5000
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1683
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Książki
« Odpowiedź #1475 dnia: Października 06, 2017, 10:43:09 pm »
0
@Gnatek początek Twojego opisu sugeruje romansidło w stylu "byłam żoną arabskiego księcia" gdzie też jest zawsze to samo... tzn. nie wiem tego ale się domyślam :P

Dobra stało się. Wypożyczyłem Rolanda, czyli Mroczną Wieżę cz.1 Zobaczymy czy to takie wspaniałe jak chodzą ploty na mieście.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Książki
« Odpowiedź #1476 dnia: Października 07, 2017, 06:54:12 pm »
0
Mnie Roland nie zachwycił i ciężko mi się czytało, drugi tom też nie bardzo. Wciągnęło mnie dopiero w połowie 3 tomu, a potem nie można się oderwać. Polecam, bo warto. Ostatnia część miażdży. Długo potem nie można zapomnieć świata Rolanda  ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1477 dnia: Października 08, 2017, 09:42:48 pm »
0
@Gnatek, a jakie książki Link czytałeś? Bo ja cztery przeczytałam i takiego schematu sobie nie przypominam. Jedna ("Ciernista róża") była bardzo dobra, druga ("Dom sióstr") byłaby bardzo dobra, gdyby nie wątek współczesny, trzecia ("Lisia dolina") zupełnie nie przypadła mi do gustu a w czwartej ("Przerwane milczenie") w połowie wiedziałam kto zabił :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #1478 dnia: Października 09, 2017, 09:20:45 pm »
0
Żadnej z tych, które wymieniłaś.

Czytałem "Obserwatora", "Echo winy" i "Ostatni ślad". A ostatnia którą zacząłem to "Oszukana".

Z tych które mam już za sobą to "Obserwator" jest na prawdę niesamowity i polecam każdemu fanowi kryminałów. "Ostatni ślad" też jest ok, ale już trochę gorszy, nie wciągnął mnie tak jak poprzednik. Natomiast "Echo winy" irytowało mnie na każdym kroku. Nie polubiłem ani jednego bohatera, śledztwo ciągnęło się jak flaki z olejem, książka do bólu przewidywalna, zdecydowanie nie polecam.

Dzięki @Canis_Luna za odpowiedź, jeżeli nie zawsze jest tak jak to opisałem to będę czytał kolejne jej książki :)

A tak swoją drogą dziewczęta - czy Wy faktycznie lubicie czytać takie historie jak te które przytoczyłem w poprzednim poście? Bo Śpiochu chyba lubi, nie wierzę że nie czytał o arabskich księciach ;)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5000
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1683
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Książki
« Odpowiedź #1479 dnia: Października 10, 2017, 08:50:55 am »
0
Bo Śpiochu chyba lubi, nie wierzę że nie czytał o arabskich księciach ;)

Żona czytała a ja słuchałem :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1480 dnia: Października 10, 2017, 09:19:00 am »
0
Nie mogę odpowiadać za wszystkie dziewczyny, ale ja osobiście nie lubię. Wolę to tło kryminalne, wątki romantyczne zwyczajnie mnie irytują, zwłaszcza jeśli są nieprzemyślane lub wprowadzane na siłę. Lubię natomiast dobrze poprowadzone wątki obyczajowe.
Z dobrych kryminałów polecam Katarzynę Bondę, choć w "Sprawie Niny Frank" niepotrzebnie zupełnie dopisała ostatni rozdział. Reszta natomiast moim zdaniem bez zarzutu ;)

Szkoda, że Jane Austen, "Przeminęło z wiatrem" czy "Wichrowe wzgórza" od lat cierpią z powodu łatki romansidła, którym w żaden sposób nie są ;) ale to tak abstrahując od Link :D
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Książki
« Odpowiedź #1481 dnia: Października 10, 2017, 10:31:52 am »
0
O, tak. Co z tego, że Austen jest jedną z najwybitniejszych kobiecych postaci literatury angielskiej, a "Wichrowe wzgórza" - jednym z największych arcydzieł literatury w ogóle. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i już.  :facepalm: 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1482 dnia: Października 10, 2017, 10:49:40 am »
0
Obawiam się, że za parę lat doskonała Saga rodu Poldarków Winstona Grahama będzie się zmagać z taką samą łatką. Zapewne przez serial, który w takiej a nie w innej konwencji został zrealizowany (skupiając się raczej na wątkach romantycznych, przynajmniej w pierwszej serii). Inna sprawa, że serial również jest świetny, tak jak w przypadkach ekranizacji zarówno Austen, Mitchell i Bronte ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Książki
« Odpowiedź #1483 dnia: Października 11, 2017, 07:58:51 pm »
0
Mnie Roland nie zachwycił i ciężko mi się czytało, drugi tom też nie bardzo. Wciągnęło mnie dopiero w połowie 3 tomu, a potem nie można się oderwać. Polecam, bo warto. Ostatnia część miażdży. Długo potem nie można zapomnieć świata Rolanda  ;)
Mnie Roland znudził do tego stopnia, że nie doczytałem do końca i zrezygnowałem z dalszych części, ale skoro uważasz, że wszystko zaczyna sie od 3 części, to się zmuszę.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5000
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1683
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Książki
« Odpowiedź #1484 dnia: Października 11, 2017, 09:32:06 pm »
0
Jestem po 90 stronach. Męczę się na chwilę obecną...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23331
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg