Ankieta

Korzystam z

Cyfrowego Polsatu
Canal +
nc+
Orange TV
Netia
Vectra
telewizji naziemnej
żadne z wymienionych a co innego
nie oglądam TV wcale

Autor Wątek: Telewizje cyfrowe  (Przeczytany 44637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #105 dnia: Października 14, 2016, 06:28:43 pm »
0
Dzięki.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34672
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 08, 2017, 08:45:42 am »
0
Trochę późno przeczytałem, ale może ktoś skorzysta jeszcze  :)
https://media2.pl/media/140749-Derby-Madrytu-1-liga-zuzlowa-Formula-1-weekendowe-hity-odkodowanego-Eleven-Sports.html

Przy okazji reset i modyfikacja ankiety, bo n już nie ma od lat.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2017, 08:47:14 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 08, 2017, 09:25:35 am »
0
Gdzie oglądać kanały Eleven Sports za darmo w dniach 7-9 kwietnia? (po myślniku pozycje w EPG)
Cyfrowy Polsat od pakietu Mini HD Eleven - 225 Eleven Sports - 226

UPC Polska pakiety Select i Max Eleven - Horizon 238 i 510; MediaBox 454 i 554 Eleven Sports - Horizon 239 i 511; MediaBox 455 i 555 Eleven Extra - Horizon 240 i 512; MediaBox 456 i 556

Vectra wszyscy abonenci, dostęp także w TVOnline Eleven - 230 Eleven Sports - 231 Eleven Extra - 232

Toya wszyscy abonenci Eleven - 444 Eleven Sports - 445 Eleven Extra - 446

Netia wszyscy abonenci Eleven - 64 Eleven Sports - 65 Eleven Extra - 66

Jambox Mini HD, Wielotematyczny HD, Wielotematyczny Super HD i Wielotematyczny Mega HD; dostępne także w Jambox Online Eleven - 199 Eleven Sports - 198 Eleven Extra - 197

elevensports.pl i aplikacja Eleven Sports wystarczy wpisać kod ELEVENSPORTSKWIE17

http://satkurier.pl/news/158452/otwarte-okno-kanalow-eleven-sports-w-jakich-sieciach.html

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 26, 2017, 06:55:41 am »
0
Dla tych którzy słuchają radia przez satelitę - zmiana częstotliwości nadawania radia na satelicie Hot Bird 13°

Nowy transporter na którym radia są obecne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
 tp. 15 (11,488 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

całość przeczytacie tu : http://satkurier.pl/news/158931/polskie-radio-i-prywatne-stacje-tylko-z-nowego-tp-na-13e.html

Post Merge: Kwietnia 27, 2017, 06:49:33 am
Dla posiadaczy Smart HD i TNK HD
Kanał TVN24 BiS SD jest już niedostępny.  Został uruchomiony w wersji HD
parametry:

Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
 tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2017, 06:49:33 am wysłana przez daub »

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 29, 2017, 09:05:22 am »
0
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/europuchary,polsat-pokaze-mecze-liga-mistrzow,artykul,780244,1,832.html

Polsat prawdopodobnie bierze LM od 2018. To co PPV? Czy jeszcze coś innego wymyślą?

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 29, 2017, 09:10:34 am »
0
Pewnie tak, bo przecież Solorz nie przepuści takiej okazji. Mam nadzieję, że mimo wszystko to nie jest prawda.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 29, 2017, 11:22:37 am »
0
Polsat z UEFA dogadał się w temacie EURO16, byliśmy jedynym krajem mającym mecze odpłatnie i UEFA sobie nic z tego nie zrobiła, bo kasę dostali.

Liczyłem na Eleven, bo że C+ nie da rady było pewnikiem. Polsat ma obecnie kanały:
-Polsat
-Polsat Sport
-Polsat Sport Extra
-Polsat Sport Fight

C+ sobie radzili z obciążeniem w postaci 4 meczów jednocześnie w fazie grupowej tak naprawdę bez tworzenia dodatkowych kanałów. Polsat na pewno nie poświęci dwóch wieczorów w tygodniu na mecze kosztem swoich seriali i innych dupereli które puszczają w głównym kanale. Tworzenie nowych programów sportowych "na stałe" też odpada, bo w ostatnich miesiącach usunęli Polsat Sport News (dostępny także w naziemnej) i w jego miejsce wstawili Super Polsat czy jakoś tak, z filmami i serialami, tłumacząc to za dużą ilością polsatowskich kanałów sportowych.

Wszystko to się kalkuluje w PPV, dodatkowo utworzone kanały dostępne odpłatnie "Polsat Europejskie Puchary" lub ewentualnie odsprzedaż praw do transmisji TVP lub innej stacji. No i IPLA, oczywiście, która w czasie EURO ładnie dała ciała, niestety na własnej skórze doświadczyłem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2017, 12:37:59 pm wysłana przez gloomy »
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #112 dnia: Kwietnia 29, 2017, 11:48:55 am »
0
Polsat Sport News nadal istnieje tylko w wersji HD. Nie wiem czy zlikwidowali go w naziemnej, ale ja go mam w ofercie.

Jeśli Polsat pójdzie kierunkiem Canal+ i puści mecze na dostępnych już programach: Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra  i Polsat Sport News to ok. Mają dwa sezony do ustawienia swojej ramówki tak, aby nawet na głównym kanale transmisje przeprowadzić. Jeśli ponownie jakiś polski zespół awansuje, to na pewno puszczą go w głównym.

Podsumowując - nie mam nic przeciwko zmianie telewizji pokazującej mecze Ligi Mistrzów, ale mam wrażenie, że mimo możliwości kanałowych Polsat porobi dodatkowe, płatne kanały PPV i tam będzie puszczać najlepsze mecze.


Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #113 dnia: Kwietnia 29, 2017, 12:37:05 pm »
0
Polsat Sport News nadal istnieje tylko w wersji HD. Nie wiem czy zlikwidowali go w naziemnej, ale ja go mam w ofercie.
Faktycznie. Na częstotliwość starego PSNews wszedł SuperPolsat, a nowy PSNewsHD jest jako nowy kanał.
Mój operator podał niepełną informację w temacie tych zmian ramówkowych, stąd moje błędne rozumowanie, aczkolwiek to o "zbyt dużej ilości programów sportowych" na pewno gdzieś czytałem w kontekście Polsatu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2017, 12:39:11 pm wysłana przez gloomy »
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 08, 2017, 08:08:06 am »
0
Kto ma pakiet SMART HD+ ten się cieszy.
Pakiet promocyjny Smart przedłużony. Więcej znajdziecie tutaj:
http://satkurier.pl/news/159186/smart-hd-kanaly-promocyjne-dostepne-do-odwolania.html

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2206
    • As Koncertowy
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwca 08, 2017, 12:31:32 pm »
0
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nowelizacja-abonamentu-klienci-sieci-kablowych-chca-wylaczenia-im-kanalow-tvp-nie-chca-przedluzac-umow-z-operatorami

Może ktoś się orientuje - czy spółka prywatna (np. UPC czy Cyfra +), której podaję swoje dane przy zawieraniu umowy ma prawo przekazać te dane do innego podmiotu (w tym przypadku Poczcie Polskiej)? Wydaje mi się, że to by było niezgodne z prawem i mógłbym ich za to podać do sądu. Na nowelizację regulaminu usług (jeśli będą to chcieli tak rozegrać) nie muszę się godzić i powinienem móc jednostronnie zerwać umowę bez płacenia kar umownych. Ale ogólnie kablówkom nie na rękę akcja z TVP i dobrze, że szukają możliwości wypowiedzenia umowy z TVP, ja bym bez żalu zrezygnował ze wszystkich kanałów publicznej.

Wogóle już od dawna jestem zwolennikiem tworzenia pakietów indywidualnych, gdzie każdy kanał jest wyceniony osobno i oglądam tylko to co chcę. Myślę, że mnóstwo osób by na to poszło. Nie oszukujmy się z ilu kanałów korzystacie częściej niż 1-2 razy w miesiącu? Pewnie max. z 10. U mnie na przemian leci Canal+ Sport i Nickoledeon Jr. :P Poza tym nagrywam sobie filmy, które potem oglądam.

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwca 08, 2017, 01:11:13 pm »
0
Nie ma znaczenia podejrzewam czy mogą przekazywać dane czy nie. Jeśli rząd zadecyduje tak będzie. Skoro Sąd Najwyższy nie ma racji to można wszystko przeforsować. Ja pracuję u jednego z największych operatorów i tez ciśnienie wszyscy mają (firma i klienci). Już pomniejsi operatorzy chcą sprawdzać możliwość wypowiedzenia umów z TVP.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nowelizacja-abonamentu-klienci-sieci-kablowych-chca-wylaczenia-im-kanalow-tvp-nie-chca-przedluzac-umow-z-operatorami
A jak to się skończy to zobaczymy. Pewnie będzie trzeba się zdecydować czy zarejestrować (i to lepiej przed wejściem ustawy w życie) czy zrezygnować? Wiadomo oni chcą kasy a ludzie nie za bardzo chcą finansować ich propagandę. Bardzo dużo ludzi nie ogląda tvp ale tak samo dużo ogląda. 

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwca 08, 2017, 11:05:26 pm »
+1
Wogóle już od dawna jestem zwolennikiem tworzenia pakietów indywidualnych, gdzie każdy kanał jest wyceniony osobno i oglądam tylko to co chcę. Myślę, że mnóstwo osób by na to poszło.

Finansowo byłoby to bardzo niekorzystne dla klientów. Operator kupuje od nadawcy paczkę programów i często nadawca nalega, by dane programy były koło siebie w ofercie operatora. Jak bierzesz paczkę programową z kanałem A, to choćbyś się zapierał rękami i nogami dostaniesz też kanały A1 i A2. Często gdy operator kupuje więcej programów od nadawcy to dostaje lepszą cenę, więc w efekcie operator może dać tańsze opłaty abonamentowe dla klientów (w założeniu :P).

Może ktoś się orientuje - czy spółka prywatna (np. UPC czy Cyfra +), której podaję swoje dane przy zawieraniu umowy ma prawo przekazać te dane do innego podmiotu (w tym przypadku Poczcie Polskiej)? Wydaje mi się, że to by było niezgodne z prawem i mógłbym ich za to podać do sądu. Na nowelizację regulaminu usług (jeśli będą to chcieli tak rozegrać) nie muszę się godzić i powinienem móc jednostronnie zerwać umowę bez płacenia kar umownych.

Musisz posprawdzać co mają napisane w swoich regulaminach :) Kojarzę, że jest zapis o przekazaniu danych do organów ścigania czy coś takiego, więc w razie czego Poczta Polska zostanie jednostką do zadań specjalnych  :lol: Tak jak @pol159 napisał - jak rząd zadecyduje, tak będzie.

Jak siedziałem zawodowo w tematyce tv, to mówiło się (i to już w czasach poprzedniego rządu), że jeszcze chwila i wzrosną abonamenty operatorów, bo w cenie znajdzie się abonament TVP.

Ja nie mam nic przeciwko płaceniu abonamentu. Albo inaczej. Nie miałbym nic przeciwko płaceniu abonamentu, jeśli spełnialiby założenia, które uzasadniają istnienie opłat abonamentowych. Zresztą polecam filmik na samym dole posta. Natomiast jeśli opłata nie wynosiłaby około 250zł rocznie, a dajmy na to 30-50zł rocznie, to mieliby z tego znacznie większy przychód - więcej osób by płaciło. W podatkach mówi się o krzywej Laffera, która również tutaj mogłaby mieć zastosowanie - jest pewien próg, którego przekroczenie powoduje spadek ściągalności. Natomiast do tego progu większość społeczeństwa akceptuje fakt, że muszą zapłacić.

! No longer available
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwca 09, 2017, 09:10:43 am »
0
250 zł to dużo. Cholernie dużo. Za kablówkę rocznie zapłacę w 2017 600 zł już z internetem w światłowodzie. Już za czasów poprzedników obecnej partii wymuszanie płacenia abonamentu budziło mój opór a teraz... ja mam w głowie to, że dokładając cegiełkę do budżetu Kurskiego finansuję propagandę.

Gdzie jest ta misja mediów publicznych?

Może zajrzyjmy do ustawy o radiofonii i telewizji. Znaczna część z poniższych zapisów nie jest respektowana. Więc dlaczego ja mam za to płacić?

Art. 21.
1. Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w
ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne
usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się
pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością
oraz innowacyjnością, wysoką jakością
i integralnością przekazu.
(...)
8a) uwzględnianie potrzeb mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się
językiem regionalnym, w tym emitowanie programów informacyjnych w językach mniejszości
narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym;
(...)
2. Programy i inne usługi publicznej radiofonii i telewizji powinny:
(...)
2) rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą;
3) sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz formowaniu się opinii
publicznej;

4) umożliwiać obywatelom i ich organizacjom uczestniczenie w życiu publicznym poprzez
prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk oraz wykonywanie prawa do kontroli i
krytyki społecznej;
(...)
6) respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki;


Nawet to ostatnie jest dyskusyjne w obliczu negatywnych głosów wobec tematu kościół-imigranci.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34672
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Telewizje cyfrowe
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwca 09, 2017, 09:16:23 am »
0
Co do zasady - masz telewizor = płacisz. Ok. Ale niech płaci każdy, kto ma telewizor, na zasadzie - kupujesz telewizor, więc sprzedawca zgłasza to jakimś tam organom państwowym i one pobierają opłaty. Nie żadne domniemanie winy ;), tylko konkret. Nie na zasadzie łapanki, jak to było do tej pory/ będzie nadal, bo to jest, kolejne, dzielenie ludzi.
W efekcie ci, którzy płacą/ płacili do do tej pory - płacą za siebie i za tych, którzy nie płacą. I opłata rośnie, w efekcie ci, którzy płacą kombinują, co zrobić, by nie płacić, tym bardziej, że w otoczeniu mają wielu ludzi, którzy "nie zhańbili się" opłacaniem abonamentu.
Kwestię misyjności zostawiam na boku, bo  nie chce mi się pisać o polityce.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"