Autor Wątek: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...  (Przeczytany 218862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #1425 dnia: Lutego 01, 2017, 11:40:54 pm »
0
Na shoucie jakieś dyskusje widziałem o studiach, a że sesja w pełni to pewnie wiele osób zamiast nauki będzie chciało poopowiadać o tym ile to tej nauki mają :D może też osoby, które wcześniej pisały w tym wątku gdzie się dostały, opowiedzą o swoich postępach w tej dziedzinie? ;)
ja obecnie jestem na trzecim roku kierunku związanego z prawem i ekonomią, chociaż powinienem już być na pierwszym roku drugiego stopnia...no ale cóż, życie i...ktoś musiał paść ofiarą systemu, padło na mnie ;)
jeszcze tylko kilka miesięcy, obrona, i koniec ze stacjonarnymi studiami. Rok temu, gdy powtarzałem rok, ale wszystko miałem przepisane, poszedłem do pracy na pełen etat, a nie tylko dorywczo kiedy nie kolidowała mi ze studiami, i teraz po powrocie na uczelnię się nie mogę odnaleźć. Drugi stopień planuję robić zaocznie, bo dla mnie studia dzienne stały się w większości stratą czasu...
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #1426 dnia: Lutego 02, 2017, 02:28:58 pm »
0
Ja się zgłaszam do opowiada, w sumie jest o czym :sorcerer:
@gloomy, jaki to kierunek związany z prawem i ekonomią? Brzmi interesująco ;)
Ja jestem na pierwszym roku II stopnia finansów i rachunkowości. Nie byłoby w tym nic zbytnio ciekawego, gdyby nie to, że licencjat zrobiłam z zarządzania kulturą i mediami :v Polecam system boloński - zero rozszerzonej matmy w liceum, zero jakiejkolwiek matmy na I stopniu, po czym nagle bez egzaminów wstępnych i bez dublowania licencjata, ale za to z przeprowadzką w międzyczasie, studiuję sobie finanse, a co. Wszystko oprócz sesji bardzo mi się podoba na nowym kierunku :D Dzisiejszym egzaminem skończyłam maraton energetyków, czekolady, ksero i zakreślaczy (no przynajmniej tymczasowo skończyłam). Dla mnie z kolei tylko studia dzienne - pracę w to i tak wkręcę, a ja studiować po prostu lubię, więc wolę gdy mam podporządkowywać swoje plany pod uczelnię, a nie uczelnię pod wszystko inne.


Not in this lifetime

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #1427 dnia: Lutego 02, 2017, 03:32:05 pm »
0
@Hollywood*Rose uwaga, bo zabrzmi odkrywczo..."kierunek prawno-ekonomiczny"  :lol:

plusy: ekonomię mam we krwi, bo mama księgowa, a prawo mnie po prostu ciekawi. Tak więc poznałem podstawy obu tych dziedzin, na pewno czuję się mądrzejszy i pewniejszy przy różnego rodzaju sprawach.
minusy: zajęcia odbywają się na dwóch uczelniach, ekonomicznej i na wydziale prawa, no i państwo wykładowcy z wydziału prawa wymagają od nas tej samej wiedzy, tych samych umiejętności, co od studentów prawa...a po tym kierunku nie mogę mieć aplikacji, nawet radcowskiej, toteż jest wielce prawdopodobne, że nie wykorzystam umiejętności z dziedziny prawa, które nabyłem, przydadzą mi się może do "Jeden z dziesięciu" ;) no i do zabłyśnięcia wśród znajomych i przy rodzinnym stole :D
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Sanokhs

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #1428 dnia: Lutego 02, 2017, 05:36:35 pm »
0
Jest ktoś tutaj po sgh albo słyszał jakieś opinie o tej uczelni? :)

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #1429 dnia: Lutego 02, 2017, 06:11:32 pm »
0
Hm, no przynajmniej jak mówisz co studiujesz to nie ma niedomówień @gloomy :lol: Połączenie ciekawe i typowo w odpowiedzi na rynek pracy. A z prawniczymi przedmiotami to tak chyba wszędzie.. i na poprzednim i na aktualnym kierunku też poznałam ten ból. Ale zawsze potem możesz zarzucić jakąś paremią i od razu człowiek ma tak +50 do rispektu jak używa łaciny :D


Not in this lifetime

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #1430 dnia: Lutego 02, 2017, 08:20:54 pm »
0
Ja z kolei po 2 latach przerwy w studiowaniu i po gorących obietnicach i zaklęciach, że studia już nigdy nie zdominują mi życia i nie pójdę za żadne skarby na dzienne... Poszłam na dzienne i pracuję na pełen etat - logicznie, nie?  :lol:. Tak, tak. Pracuję codziennie (bez weekendów) od 9.00 do 17.00 i robię stacjonarnie magisterkę. Kierunek i uczelnia taka sama jak u Holly na lic. :lol: Dochodzę teraz do wniosku, że jestem już za stara i zbyt zmęczona na takie wybryki, ale jakoś to ciągnę i co więcej, to jeszcze mnie ciągną na doktorat (no way!). A jutro właśnie mam egzamin i stwierdzam, że jak ta sesja szybko się nie skończy, to jeszcze zostanę newsmanem na ntsie  :lol:
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2017, 08:24:35 pm wysłana przez różanopalca »
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #1431 dnia: Lutego 02, 2017, 09:27:00 pm »
0
Spoko, przy studiach w IKUJu to można nawet na trzy etaty pracować i skończyć drugi kierunek, a w międzyczasie zahaczyć o Erasmusa w Espanii, potwierdzone info :lol: Ale im człowiek dalej tym bardziej zdaje sobie sprawę, że nieważne, czy poświęcisz na naukę 3h przed egzaminem, 3 dni czy w ogóle będziesz pilny cały semestr. Na końcu i tak albo z fartem albo bez..


Not in this lifetime

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...
« Odpowiedź #1432 dnia: Lutego 02, 2017, 09:38:49 pm »
0
Właśnie ze względu na swobodę wybrałam te studia. Jestem na takim etapie, że to praca jest dla mnie priorytetem :). Ale na pewno nie zrezygnowałabym ze zrobienia magisterki.
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


 

PRZENIESIONY: Takie pytanie takie

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2881
Ostatnia wiadomość Grudnia 05, 2010, 07:12:27 pm
wysłana przez krelke