Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 409592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1680 dnia: Października 21, 2017, 03:24:34 pm »
+1
Dla wyborców, którzy ich wybierają.
A co do kasy - można im kazać pracować za najniższą krajową, ale wtedy będziemy mieć korupcję na poziomie Ukrainy, więc chyba nie tędy droga ;) Troszeczkę Wasze pomysły przypominają mi genialną myśl pewnego pana, który stwierdził, że ubóstwo można zlikwidować jedną ustawą.

Wyborcy - wyborcami - ale i tak sztandarowi ludzie partii są wybierani. Co z tego, że np 30% ludzi wybierze z listy pana X kiedy i tak wygra pan Y który jest faworytem danej partii...
co do korupcji - przecież teraz "dobra zmiana" tak uszczelnia wszystko, że mamy kasy jak lodu... sam minister obrony żąda i dostaje ile chce, a minister zdrowia nie żąda i nie dostaje...
Wszystkie media rządowe mówią, że jest już tak dobrze, że lepiej być nie może... a może może... w każdym razie rząd nie widzi problemów w wojsku, w służbie zdrowia, w resortach odpowiedzialnych za gospodarkę....

Ciekaw jestem ile obrona dostanie kasy jeszcze na wyimaginowane rzeczy ministra niezbyt związane z wojskiem.... a śmigłowców obiecanych od 2 lat nie ma... kadry dowódczej nie ma... jest za to wyjaśnienie w różnoraki sposób katastrofy... jak to ktoś kiedyś napisał: w Smoleńsku zginęli w zamachu dobrzy ludzie, a niedobrzy zginęli w katastrofie...

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1681 dnia: Października 21, 2017, 06:56:13 pm »
0
U nas problem jest taki, że ludzie w kółko głosują na te same partie, a młodzież ma gdzieś wybory. Gdyby młodzi ludzie chodzili na wybory i głosowali na nowe, inne partie, to może coś by się w końcu zmieniło. Chodzi mi o świeżą krew, tj Kukiz, Stonoga, Korwin (wariat ale dużo gada z sensem), oni coś tam by chcieli zmieniać.
Jakby w sejmie było np 10-15 różnych ugrupowań + Jow'y, to każdy by np głosował po swojemu, była by większa różnorodność i demokracja. A tak jak jest jedna partia, która ma większość, czy jak przedtem - koalicja, to z góry jest powiedziane tak i tak, to nie ma żadnego sensu. Co z tego, że w danej partii będzie 100 czy 200 osób, jak i tak wszystko będzie na jedno kopyto. Swoje przepchną nie licząc się z nikim, innych zablokują np. tak po złości.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1682 dnia: Października 21, 2017, 07:16:15 pm »
0
Tak naprawdę to wiele osób jest od lat w Sejmie zmieniając tylko partie.
ZCHN, AWS, SLD,  UNIA WOLNOŚCI, PSL, PO ...to wszystko przepoczwarzone partie... i nie tylko te... jak mają młodzi głosować jak widzą kogoś pod jednym szyldem druga kadencja pod innym...
Najśmieszniejsze jest potem opisywanie jak tamta partia źle rządziła...


Jak to kiedyś ktoś powiedział: im większy chaos i większa ciemność to łatwiej się rządzi...

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1683 dnia: Października 21, 2017, 08:25:13 pm »
0
Chodziło mi o nowe partie, nowe twarze, nie o nowe nazwy. Np.Kukiz, zaangażował się w politykę i wierzy, że może coś zmienić. Jest tam wiele osób, które gadają z sensem i coś chcieliby zrobić. Powinno być więcej takich ugrupowań.
W pierwszej kolejności powinna być wprowadzona nowa konstytucja i nowe prawo, i odpowiedzialność polityków/urzędników. Tak to nigdy nic się nie zmieni. :facepalm: Każdy będzie doił ile się da  ;)

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1684 dnia: Października 21, 2017, 09:56:47 pm »
0
Też wierzyłem, że Kukiz coś zmieni... miał wizje przebicia... teraz wie, że żeby utrzymać się na tym pokładzie zwanym polityką to musi liczyć się z prezesem... bo on ma większość.
Większość i ludzi gotowych zrobić dla niego wszystko... dlatego coś tam mogą inne mniejsze partie powiedzieć, ale i tak wiadomo,że nie mają większości... więc kólko się zamyka.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1685 dnia: Października 22, 2017, 09:46:07 pm »
0
Kukiza nie można było traktować poważnie. Może i miał dobre intencję, może miał szczere zamiar działać na dobro Polski, ale to wszystko go kompletnie przerosło, powtarzam przerosło bo on od samego początku nie miał na celu dojścia do władzy tylko wprowadzenie tych JOWów i myślał, że to będzie tylko oddolna inicjatywa i nic więcej, ale później okazało się, że zyskiwał coraz większe poparcie a tu trzeba było mieć jakiś pogląd na konkretne sprawy i co.... tego nie było, nie było kompletnie przygotowania. Kukiz powinien się modlić, żeby nigdy nie doszedł do władzy dla dobra Polski i dla dobra jego samego. Nigdy nie byłem wielkim fanem jego twórczości, ale niech lepiej śpiewa.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1686 dnia: Listopada 02, 2017, 09:22:24 am »
0
Teraz jak posmakował kasy wątpię ...
Fakt - muszą się z partią rządzącą liczyć chociażby ze względu na większość...
tylko... liczyć się a zgadzać się z nią to dwie różne wg mnie rzeczy...

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1687 dnia: Grudnia 07, 2017, 08:34:40 pm »
0
Bankster nowym premierem. Oczywiście radykalnych zmian nie będzie, ale sektor bankowy może jeszcze bardziej spokojnie spać :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1688 dnia: Grudnia 07, 2017, 10:06:39 pm »
+1
Czy krzyk Beatki  „Za co chcecie mnie odwołać?! Za to, że Polakom żyje się lepiej?!” na pewno był krzykiem w stronę opozycji?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1689 dnia: Grudnia 08, 2017, 07:35:26 pm »
0
Smutną Beatę zastąpił smutny Mateusz. Co o tym sądzicie?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2206
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1690 dnia: Grudnia 08, 2017, 11:09:07 pm »
0
Czyli mówisz, że ogólnie niewesoło?

Zmiana dla zmiany, bez większego znaczenia dla polityki prowadzonej z tylnego fotela przez Jarka.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1691 dnia: Grudnia 08, 2017, 11:40:00 pm »
0
Przez konsulat amerykański, Jaruś co najwyżej siedzi w tylnym foteliku.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1692 dnia: Grudnia 11, 2017, 05:56:11 pm »
0
i jak się okazało nikt nie został wymieniony poza zmianą między premier a vice, chociaż Waszczykowski mógł zostać wymieniony.
Czy powodem braku zmian jest to, że wśród ministrów jest jeden nie do ruszenia, a na którego wymianę wielu liczyło i dlatego nie wymieniono nikogo, żeby media skupiały się na tym, że nikt nie został wymieniony a nie na tym, że jedna postać jest nie do ruszenia? (bynajmniej nie mam na myśli Waszczykowskiego)

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1693 dnia: Grudnia 12, 2017, 05:06:04 pm »
+1
Przemawia Prezes Rady Ministrów, wygłasza expose, a niektórzy posłowie na sali dla zasady pokazują jak bardzo mają go (z racji przynależności partyjnej) w dupie. Brawo opozycja   :facepalm:
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1694 dnia: Grudnia 12, 2017, 09:08:03 pm »
0
A nie oglądałem. Kto tam się znowu popisał i czym?

"śle z komóry bom ziom"

...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.