Autor Wątek: Podatek od piractwa.  (Przeczytany 7953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #15 dnia: Października 18, 2014, 11:37:09 am »
+2
ZAIKS nie ma żadnego prawa do utworów i do pobierania za nie opłat. To PRLowska pozostałość służąca nabijaniu kabzy starym dziadom.



Jak widać sama młodzież i twórcy (artyści), którzy znają rynek muzyczny i trendy.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #16 dnia: Października 18, 2014, 02:23:46 pm »
0
A kiedy to ma wejść w życie? Bo telefon mam zmieniać po Nowym Roku.
Jeszcze nie ma daty, obecnie trwają prace w sejmie.

Douger - racja ZAIKS to relikt PZPR, już dawno powinni to zlikwidować.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #17 dnia: Października 18, 2014, 04:04:08 pm »
+1
Tyle, że ZAIKS powstał dużo wcześniej niż PRL  :P

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #18 dnia: Października 18, 2014, 08:24:57 pm »
+1
To jest akurat mało ważne. Ważne jest to, że te ***** biorą kasę nawet za to, że ktos w knajpie puszcza płytę mccartney'a, albo za to, że ją ktoś kupuje. A mccartney o tym nie wie. NIe widzi tej kasy nawet. Oni sa gorsi niż politycy, bogacą się na czymiś talencie, intelekcie itp... chujstwo i złodziejstwo. Wiecie, że oni mają kasę za to, że  ja wystąpiłem w tv i radio. Nie zobaczę tej kasy chyba że... UWAGA!!! Zarejestruje sie w ZAIKSIE i będę płacił składkę cżłonkowską!!! MASAKRA!
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #19 dnia: Października 19, 2014, 11:14:43 am »
0
Tu oczywiście masz stuprocentową rację, ale gdyby nie akceptacja polityków ich by chyba nie było ...tzn. nie wiem na jakiej zasadzie działa ten ZAIKS, ale chyba dobrze kombinuje.

Mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz. Czy w innych krajach określanych jako cywilizowane też tak jest, że właściciel restauracji musi komuś płacić za puszczanie muzyki (np. artyście albo jakiemuś odpowiednikowi ZAIKSU).

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #20 dnia: Października 19, 2014, 09:51:11 pm »
0
Nie wiem jak to jest w innych krajach. Wiem napewno, że gdyby te pieniądze trafiały prosto do artysty, po płaciłbym z przyjemnością.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #21 dnia: Października 19, 2014, 11:37:12 pm »
0
Chyba jednak za granicą też może być podobnie, przypomniało mi się, że czytałem kiedyś o tym, że Syd Barrett, otrzymywał pieniądze za to, że jego utwory były puszczane w radiu, gdy on sam już nie był aktywnym muzykiem.
Ja jednak mam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o radio to ok, tutaj faktycznie słuchacz ma możliwość kopiowania i nagrywania czyli w jakiś sposób udostępnienia się słuchaczom kopię danego utworu na własny użytek, ale jeśli chodzi o puszczanie muzyki w restauracjach, pubach to w moim odczuciu mamy do czynienia z absurdem bo to, że kupię sobie płytę CD jeszcze nie oznacza, że nie mogę tej płyty odtworzyć w obecności innej osoby i tak samo puszczając w restauracji muzykę nie daję jej do skopiowania komuś innemu, bo nagrania dokonanego dyktafonem, gdzie nie rzadko tle słychać stuki szklanek i paplaniny nie można traktować na równi z oryginalnym nagraniem, a nawet jeśli to czynu zabronionego nie dokonuje właściciel kawiarni tylko ten, kto ten dyktafon włącza. Idąc tą drogą zmierzamy do jeszcze większego absurdu, a mianowicie jak ktoś sobie kupi sobie płytę nie będzie mógł jej odtwarzać w towarzystwie drugiej osoby. Artysta zarobił na tym, że ktoś jego płytę kupił, więc po co drugi raz płacić za to samo.

Zresztą na to wszystko to ja mam dużo lepsze rozwiązanie, każdy artysta na świecie wydający płyty w jakikolwiek sposób (i to nie ważne czy w bardziej, czy w mniej oficjalny sposób), powinien na tyle płyty albo na okładce umieścić zapis (w jeżyku angielskim i ojczystym) czy zezwala na puszczanie jego muzyki w miejscach publicznych, brak takiego zapisu oznacza, że zezwala. Zezwalając nie pobiera za to żadnego wynagrodzenia ...i jestem ciekawy ilu artystów wtedy faktycznie zabroni puszczania swojej  muzyki w miejscach publicznych.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2014, 11:39:20 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 18, 2014, 11:43:22 am »
0
http://di.com.pl/news/50985.html absurdów ciąg dalszy :P Za niedługo każą nam płacić za każde odtworzenie na własnym sprzęcie legalnie przez nas kupionej płyty :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2014, 11:51:14 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 18, 2014, 02:34:31 pm »
+1
Więc po co kupować płyty skoro z całej kwoty jaką oddajemy przy kasie do twórcy trafia kilkanaście procent?
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 18, 2014, 04:02:41 pm »
+1
Po to, żeby ten twórca dostał chociaż te kilkanaście procent, żeby mógł tworzyć dalej...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 18, 2014, 10:04:51 pm »
+2
To lepiej kupić bilet na koncert albo wydanie cyfrowe płyty; tam podział pieniędzy jest sprawiedliwszy.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 19, 2014, 06:17:11 pm »
+2
Ci ludzie są kompletnie odizolowani od rzeczywistości. Co bardziej ogarnięci twórcy już dawno założyli swoje wytwórnie i sprzedają płyty przez neta. Bop to oni mają dopasować się do realiów, a nie realia do nich.

To lepiej kupić bilet na koncert albo wydanie cyfrowe płyty; tam podział pieniędzy jest sprawiedliwszy.

Nic dodać
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Podatek od piractwa.
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 20, 2014, 01:06:43 pm »
0
To lepiej kupić bilet na koncert albo wydanie cyfrowe płyty; tam podział pieniędzy jest sprawiedliwszy.

Cyfrowe płyty mnie nie kręcą, więc sie nie wypowiadam, a jezeli chodzi o koncerty, to oczywiście masz rację, ale żeby dożyć koncertu artysta musi coś zjeść. Nie wszyscy napierdzielają po 20 koncertów miesięcznie.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)