Autor Wątek: Nie masz facebooka :O???  (Przeczytany 87013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #330 dnia: Listopada 07, 2017, 09:46:00 pm »
+2
Ale czy zamieszczanie postów w tematach "co mnie cieszy, smuci, wkurza" to nie jest taki trochę fejsbukowy ekshibicjonizm ;) ?

BTW - ja uważam, że fejs jest przydatny. Po pierwsze komunikacja. Po drugie mam dostęp do wszystkich informacji których potrzebuję w jednym miejscu.

Każdy korzysta z fejsbuka jak chce, a jak ktoś mnie z jakiegoś powodu irytuje, to wybieram opcję "przestań obserwować" i po sprawie. Wam też polecam tak zrobić. Dzięki temu nie obserwuję fejsbukowych ekshibicjonistów.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #331 dnia: Listopada 07, 2017, 09:53:39 pm »
+1
G'woli wyjaśnienia. Ja nie neguję tego, że ktoś ma czy nie ma fejsa. Nie chce powiedzieć też, że każdy kto ma konto musi wrzucać wszystko... choć znam ludzi co tak robią... i znam którzy wrzucą coś od czasu do czasu... nie chcę też negować, że to jest narzędzie zbędne.  Po prostu nie korzystam, nie posiadam i nie mam jak na razie woli posiadania, co nie oznacza, że to się nie zmieni....

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #332 dnia: Listopada 07, 2017, 09:55:00 pm »
+1
Ja nie mam facebooka to facebook ma mnie. Nigdy nie używałem go jako komunikatora typu Gadu Gadu, chociaż zdarza mi się czasem z jedną albo drugą przyjaciółką pogadać przez fejsa. Natomiast uważam, że facebook o tyle jest fajny, że pozwala łatwiej rozwijać pasję, nawiązać kontakty z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Podyskutować na temat o których ze znajomym w realnym świecie raczej bym nie był skłonny rozmawiać (świadomość braku zainteresowania drugiej strony na dany temat). 

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #333 dnia: Listopada 08, 2017, 12:49:14 am »
0
Facebook jest ZA***STY, ale gdy 'sie umi'. To tylko narzędzie do kontaktowania się z ludźmi, śledzenia wiadomości, nawiązywania znajomości; jeśli nie potrafi się przestać oglądać śmiesznych filmików, albo odgonić od siebie manii prześladowczej... to problem :D
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #334 dnia: Listopada 08, 2017, 05:45:49 pm »
+1
Ja od pewnego czasu zauważyłem, że fejsa poza funkcją komunikatora (ostatnio chodzą głosy, że FB zagląda w prywatne wiadomości i daje bany za nieodpowiednie treści...) używam jedynie do przeglądania grup dotyczących sprzętu gitarowego, a polajkowane mam takie strony, które swoimi udostępnionymi treściami pozwalają mi być na bieżąco z wydarzeniami ogólnokulturalnymi w mojej okolicy. Ekshibicjonistów odkliknąłem. A profilowe mam od 3,5 roku to samo :P
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #335 dnia: Listopada 08, 2017, 07:12:00 pm »
+1
Znam ludzi, którzy mieli pretensje, że nie zmieniłam profilowego od pięciu lat i że na domiar złego to nie jest zdjęcie przedstawiające moją osobę...
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1898
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #336 dnia: Listopada 09, 2017, 02:43:26 pm »
0
Mając konto na Facebooku, nigdy - NIGDY - nie używajcie słowa "pedał" (obojętnie w jakim kontekście) ani nie przywołujcie nazwiska ministra telekomunikacji RPA. :P

Offline Borusse

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fluent in over 6 million ways of kicking your ass.
  • Respect: +167
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #337 dnia: Listopada 14, 2017, 10:55:07 pm »
0
Facebook jest ZA***STY, ale gdy 'sie umi'. To tylko narzędzie do kontaktowania się z ludźmi, śledzenia wiadomości, nawiązywania znajomości; jeśli nie potrafi się przestać oglądać śmiesznych filmików, albo odgonić od siebie manii prześladowczej... to problem :D

Pełna zgoda. Tym jest facebook przede wszystkim – narzędziem. A całe szczęście mamy ten luksus, że kto chce, może z niego nie korzystać.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #338 dnia: Listopada 15, 2017, 10:08:41 am »
+1
Ba! Całe szczęście mamy też inne formy kontaktu jak np. sms, telefon, list lub po prostu spotkanie twarzą w twarz ze znajomymi :)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #339 dnia: Grudnia 03, 2017, 08:59:03 pm »
0
Dzisiaj się dowiedziałem, że jednemu gostkowi, który nie ma w profilu pełnego nazwiska kazano w ciągu 7 dni przesłać skan dowodu potwierdzający jego tożsamość.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2017, 09:12:00 pm wysłana przez Bluebird »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #340 dnia: Grudnia 03, 2017, 09:42:48 pm »
+1
mialem taka sama sytuacje 2 lata temu, bo miedzy imieniem a nazwiskiem jeszcze mialem pseudo

nie ma na to rady, zamazalem wszelkie wrazliwe dane i im wyslalem

teraz mam tylko imie i nazwisko

pewnie ktos to zglasza, po zlosci do fb, i wysylaja ci potem maila ze istnieje zagrozenie ze ty to nie ty

pewnie licza ze ktos im wysle skan calego dowodu a oni sprzedadza wszystkie dane

NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #341 dnia: Grudnia 09, 2017, 10:51:02 pm »
0
A moja żona ma fejsa pod zupełnie wymyślony i niepolskim nazwiskiem i nic się nie odzywają o jakąś weryfikację danych.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #342 dnia: Grudnia 10, 2017, 04:19:15 pm »
0
pewnie ktos to zglasza, po zlosci do fb, i wysylaja ci potem maila ze istnieje zagrozenie ze ty to nie ty

pewnie licza ze ktos im wysle skan calego dowodu a oni sprzedadza wszystkie dane

Oczywiście w gwoli ścisłości to nie chodziło o mnie tylko o osobę, która się tym faktem pochwaliła na jednym z facebookowych forów (na którym jest też jestem zapisany).

Ja natomiast dzięki facebookowi dowiedziałem się, że jestem z okolic Warszawy  8) ostatnio co chwilę dostaję informację, że jakiś mój znajomy interesuje się wydarzeniem w mojej okolicy i oczywiście jest to Warszawa do której mam jakieś 300 kilometrów  :)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #343 dnia: Grudnia 10, 2017, 07:28:59 pm »
0
A moja żona ma fejsa pod zupełnie wymyślony i niepolskim nazwiskiem i nic się nie odzywają o jakąś weryfikację danych.

bo nikt jej nie zglosil, wystarczy ze ktos kliknie zglos profil, to wtedy sie przekonasz
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #344 dnia: Grudnia 26, 2017, 06:01:52 pm »
+1
Niechaj zgłaszają. Mam to w głębokim poważaniu. Instytucja facebooka jest tak mało poważna, że aż śieszna. Tworzą nierealny świat, w którym mamy nierealnych znajomych, którzy to znajomi ograniczeni są (możliwościami technicznymi) do wyrażanie nieraz głębszych emocji poprzez wysłania "buźki" uśmiechniętej bądź smutnej. Uważam, że ten świat jest kaleki, więc mam to w ... nosie.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Nie liczy sie wygląd, tylko charakter...

Zaczęty przez REBEL

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 46139
Ostatnia wiadomość Sierpnia 24, 2011, 05:42:43 pm
wysłana przez Zqyx