Autor Wątek: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.  (Przeczytany 7173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« dnia: Lipca 06, 2017, 03:37:53 pm »
+5
Dziwny - a dla mnie też zadziwiający - tekst.
Może kogoś zainteresuje.
 

Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.

Artykuł z 5 lipca



Zanim Guns N’ Roses i Metallica połączyli siły, żeby razem wyruszyć w jedną z najbardziej wyczekiwanych tras koncertowych pierwszych lat dziewięćdziesiątych, w głowach Gunsów zaświtała myśl o zagraniu z innym równie znanym, ale muzycznie bardzo odległym zespołem.   

Płynąc na fali sukcesu, jaki zapewnił im debiutancki krążek, “Appetite for Destruction”, GNR stali się jednym z największych zespołów rockowych na Ziemi – i to na przełomie lat ’80 i ’90, czyli w czasach, kiedy rock naprawdę święcił triumfy.

Ale hip-hop też zacnie sobie radził, a takie grupy jak Run-D.M.C. czy Beastie Boys dowiodły, że rockowo-hiphopowe mieszanki miały wielu zwolenników. Taki właśnie mariaż mógł stać się udziałem Guns N’ Roses i N.W.A.

W zeszłorocznym wywiadzie dla „Rolling Stone” żyjący do dzisiaj muzycy N.W.A. opowiadali o drugim studyjnym albumie zespołu, „Efil4zaggin” z 1991 roku. Przy tej okazji wspomnieli o swojej „przygodzie” z Guns N’ Roses. Jedna z piosenek ze wzmiankowanego krążka nie bez powodu nosiła tytuł „Appetite for Destruction”.

MC Ren opisał spotkanie z Gunsami w takich słowach:
„Gunsi mieli zagrać w Forum w Inglewood, a my wybraliśmy się tam, żeby się z nimi spotkać – przed albo po koncercie. Doszły do nas głosy, że Axl był fanem N.W.A.… Pamiętam, że rozmawiałem z nim za kulisami, a on w pewnym momencie zaczął rapować. Nie przypomnę sobie, jak dokładnie do tego doszło, ale wiem, że zaczął podśpiewywać rymowane wersy”.

To zakulisowe spotkanie miało zaowocować pomysłem na wspólne występy. Plany spaliły na panewce ze względów finansowych.
„Mieliśmy zagrać z nimi kilka koncertów, ale nasz manager miał zbyt wysokie wymagania”, wyjaśnił DJ Yella. „Oni zaproponowali nam 25 000 dolarów za 10 minut, a nasz manager zażądał 50 000 i nie doszliśmy do porozumienia. A mogliśmy razem wystąpić…”

Gdyby ten dziwny „mariaż” doszedł do skutku, wielu pewnie kręciłoby nosem. GNR i N.W.A. mają jednak więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Jedną z takich cech wspólnych jest skłonność do kłótni. W połowie lat dziewięćdziesiątych muzycy N.W.A. rozeszli się, żeby robić kariery solowe.

Wspominając koncerty Guns N’ Roses, które obejrzał, Yella zdradził: „Muzyka była tak głośna, że jeszcze przez trzy dni bolała mnie głowa”.   



Źródło:
http://ultimateclassicrock.com/guns-n-roses-nwa-tour/

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2017, 03:54:08 pm »
+5
Kiedy w końcu Naileajordan dacie ten tytuł newsmana? :P

Dzięki za newsa :)

Offline Vince_Carter

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +281
Odp: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2017, 03:59:21 pm »
+1
To mogłaby być najlepsza trasa ever !
Wielka szkoda , że nie doszła do skutku.
11.07.2012 | 13.02.2013 | 20.11.2014 
20.06.2017 | 09.07.2018 | 12.02.2019
20.06.2022 |

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2017, 05:13:56 pm »
+1
Dzięki, Grzon.  :)
Prawdę mówiąc, Tytuł Newsmana już parokrotnie prosił Naileęjordan o rękę, ale ona jest jedną z tych, co to nie potrzebują papierka, żeby żyć razem długo i szczęśliwie. ;)

PS Co się tyczy podobieństw na linii GNR - N.W.A., to natknęłam się w Wiki na taki cytat:

Cytuj
[N.W.A.] otrzymali od FBI przydomek "najniebezpieczniejszej grupy świata", (ang. "The World's Most Dangerous Group")
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 06, 2017, 05:38:52 pm »
+2
na poczatek male wprowadzenie - jesli ktos nie slyszal o rapujacym Axlu to niech zapozna sie najpierw z tym

GUNS N' ROSES - Its Taste Good, Don't it?
https://www.youtube.com/watch?v=c6aWP9kM7fY

N.W.A to skrot od Niggaz Wit Attitudes - jego czlonkami byli znani raperzy

znana jest sympatia Axla do N.W.A., ktora nie raz pokazywal, zakladajac czapki z ich logo, oraz fotografujac sie z ich czlonkami np Ice Cubem







tu z kolei inni czlonkowie GNR z czlonkami ekipy N.W.A, DJ Yella i Eazym-E (zmarl w 95 r na AIDS).



Dr. Dre nie mogl uwierzyc ze jego grupa wowczas ledwo wiazaca koniec z koncem miala publicznosc wsrod bialych: "Najwiekszym szokiem bylo kiedy zobaczylismy filmik z Axlem Rose noszacym czapke z napisem N.W.A. Stwierdziliśmy: jak to k***a mozliwe? Przecież nadal sprzedajemy nasze plyty tylko z bagaznika auta"

Axl o N.W.A: "Myslelismy ze jestesmy takimi kozakami a wtedy pojawili sie N.W.A. rapujacy o tym swiecie gdzie strzelaja do ciebie pod domem. Stalo sie oczywiste jakimi jestesmy malutkimi bialymi pozerami. Moglismy zwijac nasz zespol. Jesli mowimy o tym ktory styl zycia jest bardziej hardkorowy, to ten gdzie do ciebie strzelaja zawsze wygrywa"

link: http://www.feelnumb.com/2010/01/15/dr-dre-was-shocked-when-axl-rose-wore-nwa-hat-in-video/
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Vince_Carter

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +281
Odp: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 06, 2017, 06:58:07 pm »
+1
GN'R i N.W.A  łączy jeszcze fakt , że obie grupy są członkami RNR Hall of Fame .

<a href="http://youtu.be/rUfUtPWFIKY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/rUfUtPWFIKY</a>
11.07.2012 | 13.02.2013 | 20.11.2014 
20.06.2017 | 09.07.2018 | 12.02.2019
20.06.2022 |

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 11, 2017, 07:25:45 am »
0
W książce Walla jest wzmianka, że Ice Cube gadał z Axlem na temat odbioru One In A Million i nie jest urażony jako osoba ciemnoskóra, a wręcz rozumie przekaz.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 12, 2017, 09:13:12 am »
0
I znowu zpędy managera zniszczył szansę na świetne koncerty dobrych muzyków...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N’ Roses i ich powiązania z N.W.A.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 12, 2017, 10:21:34 am »
+1
Podobno słychać tu Slasha.
Słyszycie?
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2017, 10:57:27 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4266
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna